Vooom to mobilna platforma ułatwiająca szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery i transport publiczny są dostępne z poziomu jednej mapy. Aplikację można pobrać na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

Przejazd iTaxi zamówisz z poziomu aplikacji Vooom

Aplikacja iTaxi jest dostępna dla 15 mln Polaków, a potencjał Vooom szacowany jest na ponad 10 mln osób w miastach, w których dostępne są różnego rodzaje współdzielone środki transportu. Obie firmy zdecydowały się na zawarcie strategicznego partnerstwa, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją ofertę i zbudować kompleksowy produkt w obszarze współdzielonej mobilności – czytamy w komunikacie.

iTaxi jest obecne na rynku od 2012 r. i oferuje przejazdy taksówkami w ponad 150 miastach w całej Polsce. Z usług spółki korzysta ponad 3,5 tys. firm oraz liczne grono klientów indywidualnych, którzy pobrali aplikację już ponad 200 tys. razy. Z kolei Vooom zadebiutował w kwietniu bieżącego roku i już teraz pokazuje na jednej mapie wszystkie dostępne współdzielone środki transportu (rower miejski, skuter, samochód czy hulajnoga) w 12 największych miastach w Polsce. Dodatkowo w Warszawie Vooom pokazuje aktualny rozkład jazdy oraz czas przyjazdów najbliższych autobusów i tramwajów z poziomu konkretnego przystanku.

Floty sharingowe w Polsce liczą już w sumie 37 tys. pojazdów – rowerów, hulajnóg, skuterów i aut, wypożyczanych przez smartfona. Usługi shared mobility dotarły do 71 miast, a możliwość korzystania z nich ma potencjalnie 11,5 mln osób – to dane z raportu stowarzyszenia Mobilne Miasto i portalu SmartRide.pl. Nie ulega wątpliwości, że jest to rynek z ogromnym potencjałem.