Trzy startupy podzieliły się wiedzą z obszaru biometrii oraz metod autentykacji użytkowników. Organizatorem wydarzenia były Fintech Trends.

Czytaj także: Litwa najlepszym miejscem do założenia fintechu

Analiza obrazu i materiału video

Pierwszym prelegentem był Aleksander Kijek z firmy Nethone, zajmujący się problematyką pomiaru i analizy zachowań oraz przyzwyczajeń osób podczas korzystania z Internetu, a w szczególności określania schematów używania przez nich klawiatury, myszki oraz dotyku i dostarczania w ten sposób dodatkowym danych do algorytmów pasywnej autentykacji, wykrywających sytuacje podszywania się osób pod innych użytkowników. Pan Kijek podzielił się również swoimi obserwacjami dotyczącymi popularnych metod statystycznych używanych w biometrii.

Kolejnym prezentującym był Piotr Giedziun z firmy Identt, ekspert w dziedzinie analizy obrazu oraz materiału video, specjalizujący się w wykrywaniu i identyfikacji osób w systemach monitoringu. W przystępny sposób wytłumaczył w jaki sposób konstruowana jest struktura sieci neuronowej tak, aby mogła ona wytworzyć biometryczne filtry wykrywające w obrazie pożądane cechy ludzi. Wspomniał również o ograniczeniach tego typu metod rozpoznawania twarzy, sylwetki i sposobu poruszania się.

Czytaj także: mBank – najstarszy fintech w Polsce zarobił 1 mld zł

Wydarzenie Biometric Authentication

Biometria – jaka czeka nas przyszłość?

Ostatnim prezentującym był George Slawek, który zaprezentował innowacyjną aplikację uwierzytelniającą wyprodukowaną przez CyberusLabs, mocno ograniczającą uciążliwość autentykacji dla końcowego użytkownika przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Następnym punktem programu była debata na temat przyszłości uwierzytelniania i biometrii, poprowadzona przez Krzysztofa Stachlewskiego, eksperta od technicznych aspektów ochrony danych osobowych z firmy Almondata. Podjęte zostały tematy przyszłości tradycyjnych metod autentykacji, prywatności i ochrony tożsamości osób w dobie powszechnego cyfrowego monitoringu oraz powiązań między biometrią a medycyną. Po zakończeniu części oficjalnej prelegenci oraz zgromadzeni goście mieli okazję dokończyć dyskusje oraz poznać się bliżej w trakcie networkingu.

Czytaj także: Polska w 2018 roku pod znakiem FinTech