Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, inwestorów, przedstawicieli sektora finansowego, organizacji i zrzeszeń gospodarczych i finansowych, w tym do reprezentantów uczelni, naukowców, studentów oraz przedstawicieli administracji publicznej.Kongres odbywa się w dniach 15-16 października 2018 roku w Haston City Hotel we Wrocławiu.

Agenda i zagadnienia

Problematyka spotkań zawiera się w sześciu grupach tematycznych, od gospodarki regionalnej, ekonomię przyszłości, biznes międzynarodowy i marketing, poprzez rosnącą finansalizację procesów gospodarczych, aż do procesów decyzyjnych w wymiarze strategicznym i operacyjnym. Projekt ma wykazać, że Dolny Śląsk, Polska, a także Europa to dla szeroko rozumianego biznesu i jego otoczenia właściwe miejsce do rozwoju w dzisiejszej zglobalizowanej gospodarce.

Na konferencji zostanie poruszony temat: „Czym uwarunkowana jest dostępność kapitału dla polskich firm? Jak finansować rozwój i inwestycje długoterminowe”, którego moderatorem będzie Łukasz Piechowiak, Redaktor Naczelny Fintek.pl, a w debacie udział wezmą m.in. prof. Małgorzata Zaleska (SGH), Małgorzata Rusewicz (prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych), Ewa Małyszko (prezes zarządu PFR TFI), mec. Krzysztof Rożko (Krzysztof Rożko i Wspólnicy), Jarosław Ryba (PZIP) oraz prof. Bogusław Półtorak (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu). Więcej na temat agendy dostępne jest tutaj.