Już 20 kwietnia na ulicy Wołoskiej 24 rozpocznie się 9.  edycja BEST Hacking League, hackathonu stworzonego dla studentów przez studentów.

Czym jest Best Hacking League?

BHL jest hackathonem, 24-godzinnym konkursem programowania i projektowania prostych urządzeń. Celem uczestników jest rozwiązanie określonego problemu. Motywem tegorocznej edycji jest Innowacyjna Firma, a całość wydarzenia będzie podzielona na cztery kategorie:

Software  – Czas zamienić pomysły w rzeczywistość! Biorąc udział w kategorii Software będziesz miał szansę stworzyć innowacyjną aplikację, która będzie rozwiązywała zadany problem. Nie masz narzuconej formy, ani technologii, ogranicza cię tylko wyobraźnia!

Hardware – Lubisz majsterkować i programować? Kategoria Hardware jest dla Ciebie! Stworzycie prototypy urządzeń, do ich stworzenia będziecie mogli korzystać z zapewnionych przez nas Arduino lub Raspberry Pi. Będziecie mogli także skorzystać ze sklepiku na wydarzeniu a także, z drukarek 3D.

Artificial Intelligence – Gotowy na wyzwanie AI? Dołącz do naszego hackathonu, aby stworzyć i wytrenować inteligentny model korzystając z zapewnionych przez nas danych tabelarycznych. Będzie miał on za zadanie rozwiązać sformułowany problem.

Cybersecurity – Cybersecurity to nasza najnowsza kategoria. Waszym zadaniem będzie analiza podanego przykładu, wskazanie zagrożeń dla bezpieczeństwa oraz opracowanie rozwiązań.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Rozwiniesz swoje umiejętności miękkie. Zadania będą rozwiązywane w zespołach do czterech osób, a na koniec wydarzenia nastąpi prezentacja projektów.
  • Zobaczycie, jak wygląda praca w IT. Zadania będą opracowywane z myślą o pokazaniu faktycznych problemów z którymi mierzą się firmy.
  • Każdy uczestnik dostanie welcome-pack. A zwycięzcy kategorii wygrają atrakcyjne nagrody.
  • Uczestnictwo w wydarzeniu jest całkowicie darmowe.

Dla kogo jest wydarzenie?

Dla studentów uczelni wyższych. Konkurs jest skierowany zarówno do studentów z małym jak i dużym doświadczeniem.

Do kiedy i jak się zgłosić? Możecie się zgłosić , w drużynach do 4 osób, wypełniając Formularz, macie czas do 7 kwietnia.