Wybrane projekty wezmą udział w serii indywidualnych konsultacji z ekspertami EduLAB i zaprezentują się w czasie wydarzenia finałowego, w trakcie którego powalczą o nagrody. Zgłoszenia na edCAMP przyjmowane są do 31 sierpnia na stronie: https://startupacademy.pl/edcamp/

Innowacyjne rozwiązania dla edukacji

Celem wydarzenia edCAMP jest poszukiwanie i rozwijanie innowacyjnych rozwiązań dedykowanych szeroko rozumianej edukacji. W czwartej edycji edCAMPU rozwijane będą pomysły wpisujące się w 1 z 3 ścieżek tematycznych: grywalizacja w metodach nauczania, zarządzanie szkołą/ placówką edukacyjną, pomoce dydaktyczne.

W trakcie wydarzenia uczestnicy będą brać udział w merytorycznych prelekcjach dotyczących modeli biznesowych, sposobów testowania pomysłów biznesowych, projektowania modelu finansowego czy pitchingu. Po każdej z nich będzie czas na pracę własną uczestników, aby dopracowywać swoje projekty. Na zakończenia pierwszego dnia warsztatów, uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać historii sukcesu polskiego startupu edukacyjnego Tutlo.

W czasie drugiego dnia edCAMPU uczestnicy będą pracować z mentorami, którzy pomogą im i doradzą w kwestiach związanych z technologią czy kwestiami biznesowymi. Wśród mentorów tacy eksperci jak: Judyta Węgłowska –  Business Development Director EduLAB, Adam Pluta – Partner Bridge One, Bartosz Śliwa – Aglie Leader Euvic.

Dla wybranych uczestników przewidziane są również indywidualne sesje mentoringowe po zakończeniu warsztatów, które będą się odbywać do 10 września. W tym czasie, zespoły będą miały okazję pracować nad udoskonalaniem swoich koncepcji biznesowych, technologicznych i finałowych pitch decków. Efekty swojej pracy zaprezentują w czasie Demo Day, który odbędzie się na żywo w Warszawie 11 września o godz. 17:30.

W czasie finału edCAMP 11 września nagrodzone zostaną 3 zespoły, które otrzymają zaproszenie do akceleratora EduLAB, a dla najlepszych przewidziana jest nagroda w postaci udziału w preakceleracji i możliwości zawalczenia o 1 000 000 zł finansowania projektu. Zgłoś się już dziś przez stronę: https://startupacademy.pl/edcamp/

Organizatorami wydarzenia są eduLAB oraz Startup Academy. EduLAB to akcelerator, który zapewnia wsparcie w rozwoju pomysłów edtechowych, zarówno poprzez doradztwo i mentoring, wsparcie finansowe, jak i pomoc w znalezieniu pierwszego klienta. Startup Academy to organizacja wspierająca startupy, samorządy lokalne i korporacje w generowaniu i wdrażaniu innowacji na rynek.