Będzie to pierwsza edycja wydarzenia w całości poświęconego rynkowi wierzytelności. Ma ono się stać okazją do wymiany poglądów, stanowisk, ale i zapoznania się z aktualną legislacją i planami zmian w prawie. W programie Forum Wierzytelności splatają się ze sobą wątki ekonomiczne, prawne i społeczne. Uczestnicy dyskusji podejmą się takich tematów jak zadłużenie młodych Polaków, zatory płatnicze, problemy systemu windykacji, a także – kredytów zagrożonych, mediacji
czy fintechu.

Wśród uczestników konferencji znajdą się Sławomir Grzelczak, prezes BIG InfoMonitor i wiceszef Biura Informacji Kredytowej, Agnieszka Salach z Grupy Kruk, Sławomir Szynalik, prezes Krajowej Izby Komorniczej, prof. Waldemar Rogowski, kierownik Zakładu Zarządzania Ryzykiem w SGH, Arkadiusz Myrcha, sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości czy Ewelina Zielonka z Banku Millenium. Wystąpienia specjalne przygotują zaś m.in. Adam Czerniak, dyrektor ds. badań w Polityce Insight oraz Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych.

Konferencja odbędzie się 18 kwietnia w Centrum Kreatywności Targowa na warszawskiej Pradze. Dzień później mają się odbyć warsztaty dostępne online. Udział jest bezpłatny, wymaga jedynie rejestracji.

Szczegółowa agenda na stronie Forum Wierzytelności: https://forumwierzytelnosci.lewiatan.org/