Google Developer Group Cloud Kraków Meetup odbędzie się 9 listopada 2021 r. w Krakowie, w siedzibie Sabre przy ul. Tischnera 8. Na scenie wystąpią eksperci chmurowi z GFT Poland oraz Sabre Polska. Celem spotkania jest zbudowanie w regionie społeczności, która będzie wpływać na przyszłość przetwarzania w chmurze.

Forum rozwoju chmury obliczeniowej w Krakowie

GDG (Google Developers Groups) pracuje nad rozwijaniem nowoczesnych technologii Google Cloud od 10 lat. Zrzesza osoby z całego świata korzystające z produktów i usług Google, oraz zainteresowane zdobywaniem i dzieleniem się wiedzą o technologiach chmurowych. Grupa regularnie organizuje spotkania, konferencje i hackathony.

Krakowska edycja GDG będzie odbywać się raz w miesiącu. Celem pierwszego spotkania jest przygotowanie gruntu pod kolejne meetupy, podczas których programiści i specjaliści IT będą rozwijać swoje umiejętności w obszarze jednej z najszybciej ewoluujących technologii. Krakowski meetup jest darmowy i otwarty dla wszystkich – jednak ze względu na pandemiczne ograniczenia obowiązuje rejestracja na wydarzenie.

Pierwsze spotkanie GDG Cloud Kraków będzie poświęcone tematyce budowania i zarządzania skalowalną infrastrukturą chmury, konteneryzacji, Kubernetes, przetwarzaniu danych, uczeniu maszynowemu i inżynierii oprogramowania.

Agenda spotkania

  • 17:30 – Powitanie uczestników i networking
  • 18:00 – Jak zbudować bank wirtualny w chmurze – Jarosław Szczepankiewicz, GFT
  • 18:45 – Cloud CI/CD w skali przedsiębiorstwa: wszystko, co musisz wiedzieć – Grzegorz Pietrzyk, Sabre Polska
  • 19:30 – Networking i poczęstunek

Więcej informacji oraz rejestracja dostępne na stronie wydarzenia.