Celem hackathonu jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. To dobra okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, nauczenia się nowych rzeczy oraz zdobycia atrakcyjnych nagród — pula przekroczyła już 250 tys. zł, a w poprzednich latach przekraczała nawet pół miliona. Dochód z biletów zostanie przekazany fundacji Hakersi, która wspiera rozwój technologiczny dzieci wykluczonych cyfrowo.

Uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach

Podczas najbliższej edycji HackYeah pojawią się kategorie otwarte, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez partnera danego zadania. Podczas HackYeah 2022 kategoriami otwartymi będą:

  • Less Waste
  • IoT

Kto może wziąć udział w hackathonie?

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Nie trzeba umieć programować, ale trzeba podjąć wyzwanie – 24 godziny pracy non-stop! Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w kilkuosobowych zespołach.

Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś: https://discord.com/invite/hackyeah.

Podczas hackathonu poza kodowaniem, będzie można posłuchać wykładów, a także skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych mentorów. Organizatorzy przede wszystkim, jak co roku gwarantują dobą zabawę i luźną atmosferę.

Więcej informacji na temat hackathonu można znaleźć pod tym linkiem.