– Wejście w życie nowych przepisów unijnych dotyczących sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju przynosi nowe wyzwania dla europejskich firm, w tym fintechów. Przed nimi stoi szereg wyzwań związanych z dostosowaniem działalności do obowiązków w zakresie zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Paweł Widawski, Prezes Fundacji FinTech Poland.

Czy fintech może być też ESG?

Zgodnie z proponowanymi zmianami przez unijnego regulatora, obowiązek raportowania niefinansowego będzie obowiązywał coraz szerszą grupę podmiotów oraz obejmie bardziej rozbudowany zakres informacji z obszaru ESG.

Wydaje się to szczególnie istotne dla fintechów. Również tę grupę w znaczącym stopniu mogą dotknąć najbliższe zmiany związane z wymogami w zakresie raportowania.

Dlatego Fundacja FinTech Poland wraz Partnerami: z PwC Polska, Microsoft oraz Centrum Regulacji Usług i Technologii Finansowych WPiA UW, postanowiła rozpocząć dyskusję na temat stopnia realizacji strategii ESG przez polski sektor fintech.

Konferencja “ESG in FinTech” odbędzie się 29 listopada 2022 r. stacjonarnie w Warszawie oraz w formule online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Rejestracja dostępna jest pod tym linkiem