Impreza adresowana jest do osób, które działają na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia, reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, biznesu i administracji, zainteresowanych technologiami, innowacjami, otwartych na współpracę lub szukających partnerów.

Life Science Open Space organizowane jest przez Klaster LifeScience Kraków – Krajowy Klaster Kluczowy. Partnerem Generalnym wydarzenia jest Miasto Kraków.

O innowacjach i wyzwaniach dla zdrowia i jakości życia

Głównym celem imprezy jest promocja i wsparcie nawiązywania współpracy w rozwijaniu i realizacji innowacyjnych przedsięwzięć w pięciu obszarach tematycznych: health technologies, digital health, bioeconomy, healthy food, beauty&lifestyle. Zaprezentowanych będzie około 50 ofert współpracy w trzech kategoriach: Open Innovation, Demo i Challenge.

W programie LSOS znajdą się także trzy sesje biznesowe. Zaproszeni przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, w tym przemysłu, funduszy inwestycyjnych i urzędów regulacyjnych będą dyskutować o trendach, wyzwaniach i barierach rozwoju w obszarach: career in life sciences, business development, startup scene. Ponadto zaprezentują się i poddadzą ocenie wybrane krajowe StartUp’y z sektora biotechnologii, technologii medycznych, środowiskowych i żywienia.

XI edycja forum LSOS odbędzie się w wersji hybrydowej

Ze względu na pandemię, sesje tematyczne i biznesowe transmitowane będą ze studia zlokalizowanego w Parku Lifescience na platformę internetową. Zarejestrowani uczestnicy mają do dyspozycji narzędzia pozwalające na indywidualne spotkania b2b (Partnering), a także na prezentację oferty produktów i usług (Marketplace).

Tradycyjnie już, podsumowanie imprezy będzie miało miejsce na sesji inspirations, którą zaplanowano, jako networkingowe spotkanie na żywo. Gośćmi będą Iwona Ługowska (Instytut Onkologii) i Paweł Przewięźlikowski (Selvita, Ryvu).

Rejestracja oraz więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie: https://lsos.info/