Celem Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge jest zbudowanie społeczności skupionej wokół zarządzania ryzykiem oraz przybliżenie młodym ludziom zagadnień związanych z wykorzystaniem źródeł danych, technologii i narzędzi w instytucjach finansowych. Jak co roku innowacyjna tematyka zainspiruje uczestników przy tworzeniu kreatywnych i nowatorskich rozwiązań.

Kolejna edycja Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge

Tym razem, w odróżnieniu od poprzednich edycji, zabierzemy uczestników w świat ryzyka rynkowego, gdzie głównym zadaniem będzie odpowiednie zarządzanie aktywami i pasywami banku. Jednak by nie było zbyt łatwo, skonfrontujemy to również z ryzykiem klimatycznym. Ryzyko zmiany klimatycznej ma coraz większy wpływ na nasze otoczenie biznesowe, a połączenie go z klasycznymi metodami modelowania i z pozostałymi formami ryzyka występującymi w banku nie jest łatwym zadaniem. Uczestnicy, poza możliwością budowy modelu, będą mogli również zastanowić się nad jego praktycznym zastosowaniem w zarządzaniu instytucją finansową.

Rejestracja na tegoroczne wydarzenie, prowadzona przez stronę https://app.evenea.pl/event/lionsdenriskmodellingchallenge2021/ potrwa do 28 kwietnia.

Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge organizatorzy zapraszają pasjonatów analizy danych: studentów lub absolwentów studiów wyższych – do 2 lat od ich zakończenia. Do konkursu mogą zgłaszać się zespoły liczące trzech lub czterech członków. Wszystkie zarejestrowane zespoły otrzymają zadanie eliminacyjne związane z analizą statystyczną. Do udziału w Lion’s Den ING Risk Modelling Challenge zakwalifikuje się maksymalnie 16 zespołów, które prześlą najlepsze rozwiązania.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli 8 godzin na zmierzenie się z zadaniem analitycznym. Czekają ich również warsztaty i wykłady prowadzone przez specjalistów ING zajmujących się modelowaniem ryzyka. W finałowym etapie jury wybierze maksymalnie sześć najlepszych zespołów, które zaprezentują przed nimi efekty swojej pracy. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę 12 000 zł.