Już po raz dziewiąty eksperci w dziedzinie zarządzania płynnością spotykają się na największym wydarzeniu poświęconym finansowaniu firm w Polsce. Międzynarodowy Kongres Faktoringu na mapie konferencji branży finansowej wypracował sobie silną pozycję i uznanie. Przez lata przyciągnął wielkie grono wiernych słuchaczy i uczestników zarówno z Polski, jak i ze świata.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 września w warszawskim hotelu Westin i poświęcona będzie m.in. wykorzystaniu nowych technologii w biznesie, finansach i faktoringu. Ocenie zostaną poddane szanse dla branży w kontekście rozwoju fintechów. Eksperci analizować będą także zmiany zachodzące w otoczeniu ekonomicznym i prawnym.

– Kongres Faktoringu to wydarzenie o szczególnym znaczeniu dla prezesów firm, dyrektorów departamentów finansowych, przedstawicieli środowiska naukowego oraz firm rozwijających infrastrukturę do współpracy z branżą faktoringową. Już dziś serdecznie zapraszamy – mówi Sebastian Grabek, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów.

Nie zabraknie też prawdziwej gratki dla poszukiwaczy motywacji w codziennej pracy. Gościem specjalnym Kongresu będzie Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w milionach Polaków obudził chęć do wspólnego działania. Jego wykład będzie z pewnością wartościową inspiracją dla każdego.

W programie Międzynarodowego Kongresu Faktoringu m.in. wystąpienia:

Działaj i idź naprzód!

  • Jerzy Owsiak (Prezes Zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy),
  • Faktoring na świecie i w Polsce w 2018 r.
  • Sebastian Grabek (Przewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów)

Panel dyskusyjny: Nowe technologie i spółki z sektora fintech na rynku faktoringu,

  • Moderator: Michał Pawlik (Prezes Zarządu SMEO),

Ogłoszenie wyników konkursu „Złote Pióro PZF”

Panel dyskusyjny: Klienci o faktoringu

  • Moderator: Małgorzata Szymańska (Dyrektor Departamentu Faktoringu Banku Ochrony Środowiska),

Panel dyskusyjny: Zmiany w prawie – wpływ na przyszłość branży

  • Moderator: Paweł Bryła (Prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring)

Więcej informacji na: kongresfaktoringu.pl