W szczycie wezmą udział sekretarz generalny ONZ – António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej – Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Polska – centrum światowej dyskusji o przyszłości internetu

W grudniu Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021 odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym (Plac Sławika i Antalla 1).

Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami. W tym roku IGF odbędzie się po raz 16.

Znany jest już program fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7-10 grudnia) oraz tzw. „dnia zero” (6 grudnia). Łącznie to ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i sesje networkingowe. To także sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych, a także sesja parlamentarna.

W programie Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 znajdują się też warsztaty zaproponowane przez osoby ze wszystkich stron świata. Swój pomysł mógł zgłosić każdy. ONZ wybrało 83 warsztaty, które odbędą się w trakcie tegorocznego IGF. Dotyczą m.in. ochrony dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowych praw i obowiązków, czy wolności słowa w internecie. 

Młodzieżowy Szczyt IGF

Organizatorzy wydarzenia chcą, aby tegoroczna edycja była ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Dlatego jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF).

W Szczycie Cyfrowym ONZ może wziąć udział każdy. Wystarczy się zarejestrować – sprawdź szczegóły.

Więcej informacji na www.igf2021.pl