[INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW]

W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, dostosowując się do zaleceń władz państwowych i władz uczelni, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”.

Nowy termin Konferencji został wyznaczony na 3 – 4 października 2020 r.

Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Celem Konferencji jest przedstawienie najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu europejskiego prawa spółek, a także prawa i ekonomii rynków finansowych. Konferencja ma być przestrzenią do ożywionej dyskusji, wymiany poglądów, wyników badań naukowych, jak również doświadczeń i spostrzeżeń z perspektywy praktyki. Wydarzenie to kierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy zajmują się powyższymi dziedzinami prawa oraz do prawników, ekonomistów i przedstawicieli zawodów związanych z praktycznymi aspektami tematyki konferencyjnej.

EPSiRF V

Brexit i jego wpływ na rynki kapitałowe

EPSiRF V poruszy m.in. problematykę Brexitu i jego wpływu na europejskie rynki kapitałowe oraz na prawo spółek, zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych w kontekście wyzwań stwarzanych przez nowe technologie (AI, HFT) oraz przez kryzys klimatyczny (np. green bonds, blue bonds), problematykę nowych regulacji unijnych w obszarze prawa spółek oraz ich implementacji, a także ważną w ostatnim czasie tematykę europejskiego planu działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego (zrównoważone finansowanie, impact investing).

Zapraszamy do zgłaszania na Konferencję referatów, które opisują badania własne, case studies, uwagi teoretyczne i praktyczne dotyczące szczegółowych kwestii, wpisujących się w jeden z konferencyjnych bloków tematycznych. Nieprzekraczalny termin wysyłania zgłoszeń to 15 marca 2020 roku. Udział czynny jest płatny, opłata konferencyjna wynosi 150 zł.

Wszelkie informacje dotyczące przewidzianych form uczestnictwa w Konferencji, wymogów dla abstraktów, czy dokładnego zakresu bloków tematycznych tegorocznej edycji dostępne są na stronie wydarzenia, znajdującej się pod tym adresem na Facebooku.

W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy kierowany na adres: konferencja.knpgih@gmail.com