Partner serwisu Visa dla biznesu

  V Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Europejskie prawo spółek i rynków finansowych – konferencja przeniesiona

  Opublikowano: 20 lutego 2020, 15:10 Aktualizacja: 17 marca 2020, 18:22

  Już po raz piąty Koło Naukowe Prawa Gospodarczego i Handlowego TBSP UJ ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”, która odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia 2020 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  EPSiRF V

  [INFORMACJA OD ORGANIZATORÓW]

  W związku z pandemią wirusa SARS-CoV-2, dostosowując się do zaleceń władz państwowych i władz uczelni, podjęliśmy decyzję o zmianie terminu V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Europejskie prawo spółek i rynków finansowych”.

  Nowy termin Konferencji został wyznaczony na 3 – 4 października 2020 r.

  Fintek.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

  Celem Konferencji jest przedstawienie najbardziej aktualnych zagadnień z zakresu europejskiego prawa spółek, a także prawa i ekonomii rynków finansowych. Konferencja ma być przestrzenią do ożywionej dyskusji, wymiany poglądów, wyników badań naukowych, jak również doświadczeń i spostrzeżeń z perspektywy praktyki. Wydarzenie to kierowane jest do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy zajmują się powyższymi dziedzinami prawa oraz do prawników, ekonomistów i przedstawicieli zawodów związanych z praktycznymi aspektami tematyki konferencyjnej.

  EPSiRF V

  Brexit i jego wpływ na rynki kapitałowe

  EPSiRF V poruszy m.in. problematykę Brexitu i jego wpływu na europejskie rynki kapitałowe oraz na prawo spółek, zagadnienia dotyczące instrumentów finansowych w kontekście wyzwań stwarzanych przez nowe technologie (AI, HFT) oraz przez kryzys klimatyczny (np. green bonds, blue bonds), problematykę nowych regulacji unijnych w obszarze prawa spółek oraz ich implementacji, a także ważną w ostatnim czasie tematykę europejskiego planu działania w sprawie finansowania zrównoważonego wzrostu gospodarczego (zrównoważone finansowanie, impact investing).

  Zapraszamy do zgłaszania na Konferencję referatów, które opisują badania własne, case studies, uwagi teoretyczne i praktyczne dotyczące szczegółowych kwestii, wpisujących się w jeden z konferencyjnych bloków tematycznych. Nieprzekraczalny termin wysyłania zgłoszeń to 15 marca 2020 roku. Udział czynny jest płatny, opłata konferencyjna wynosi 150 zł.

  Wszelkie informacje dotyczące przewidzianych form uczestnictwa w Konferencji, wymogów dla abstraktów, czy dokładnego zakresu bloków tematycznych tegorocznej edycji dostępne są na stronie wydarzenia, znajdującej się pod tym adresem na Facebooku.

  W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt mailowy kierowany na adres: [email protected]


  Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

  Pokaż komentarze (0)

  v-ogolnopolska-konferencja-naukowa-europejskie-prawo-spolek-i-rynkow-finansowych