Inwestorzy giełdowi będą mieli okazję zaktualizować swoją wiedzę na temat bieżących wydarzeń w kilkunastu firmach już notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) i zapoznać się z kilkoma nowymi spółkami, które dopiero planują debiut na Głównym Rynku GPW lub NewConnect.

Spośród spółek już notowanych swój udział potwierdziły m.in.: Biomed Lublin, CD Projekt, Celon Pharma, Comp, Comperia, Creepy Jar, Dadelo, Data Walk, Huuuge Games, Mabion, OncoArendi Therapeutics, Oponeo.pl, PlayWay, Pure Biologics, Ryvu Therapeutics, Selvita, Ten Square Games, VIGO System, XTPL. Obecne będą także podmioty dopiero wybierające się na giełdę: Auxilius Pharma, Creotech Instruments, Games Incubator, PolTREG czy QNA Technology.

Organizatorami VII edycji konferencji #GPWInnovationDay są Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), cc group oraz IPOPEMA Securities. Konferencja odbędzie się w formule online.

– Celem GPW jest promowanie takich spółek wśród szerokiego grona inwestorów, dlatego też po raz siódmy organizujemy GPW Innovation Day. Konferencja ta już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń inwestorskich na naszym parkiecie. Rosnąca, co edycję, liczba zarejestrowanych uczestników, zarówno po stronie emitentów, jak i inwestorów, potwierdza słuszność naszej inicjatywy – mówi Marek Dietl, Prezes Zarządu GPW.

– Już po raz trzeci jako cc group mamy przyjemność być współorganizatorem #GPWInnovationDay, w tym po raz drugi zapraszamy zarówno spółki notowane, jak i dopiero wybierające się na giełdę. To pozwala poszerzyć grono inwestorów uczestniczących w konferencji o takich, którzy inwestują również na rynku prywatnym. Z kolei samym spółkom, oraz nam, doradzającym w procesach pozyskiwania kapitału, pozwala lepiej przygotować się do tego procesu – mówi Adam Kalkusiński, prezes cc group.

– W edycji czerwcowej ponownie zamierzamy poszerzyć grupę prezentujących się spółek o przedstawicieli deep-tech czy fin-tech, a także tych działających w obszarze bardziej “tradycyjnej” ekonomii, ale wyróżniających się innowacyjnym modelem biznesowym lub oferujących swoim klientom przełomowe produkty i usługi.

Kolejny raz IPOPEMA Securities ma przyjemność współorganizować #GPWInnovationDay i oferować inwestorom możliwość wirtualnego spotkania z wieloma innowacyjnymi spółkami. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu – mówi Beata Szparaga-Waśniewska, wicedyrektor Działu Analiz IPOPEMA Securities.