13 czerwca, o godzinie 17.30 w przestrzeni Business Link Astoria odbędzie się czwarty meetup z cyklu WETS – Warsaw Ecommerce Tech Sessions. Tym razem, tematem wydarzenia będzie skalowalność biznesu e-commerce. Twórcy produktów cyfrowych, managerowie z firm, które w ciągu kilku lat z lokalnych startupów wyrosły na globalnych graczy oraz przedstawiciele wiodących funduszy inwestycyjnych wyjaśnią, na co należy zwrócić szczególną uwagę budując biznes szybkiego wzrostu.

Fintek.pl jest patronem wydarzenia.

Paweł Sobkowiak, CTO Booksy, jednego z najgorętszych polskich scale-upów wyjaśni, z jakimi wyzwaniami firma musiała się zmierzyć, by uruchomić usługę na blisko 30 rynkach równocześnie i jak tego dokonano.

Kuba Lang, CRO firmy bPol, która od 20 lat tworzy wysokiej klasy platformy e-commerce dla klientów z całego świata wyjaśni, jak ustrzec się przed długiem technologicznym. Opowie, jak zbudować platformę handlową zdolną płynnie rosnąć razem z biznesem– bez generowania dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów.

Przedstawiciel firmy Straalwyjaśni natomiast, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę wybierając rozwiązanie płatnicze dla biznesu budowanego „na eksport”. Opowie m.in. o metodach płatności, walutach transakcyjnych i rozliczeniowych oraz o dylematach w kontekście uniwersalności i dopasowania do lokalnych rynków.

Wreszcie przedstawiciel jednego z wiodących funduszy inwestycyjnych przekaże uczestnikom informacje z pierwszej ręki na temat kluczowych elementów, jakie inwestorzy biorą pod uwagę dokonując oceny startupów i scaleupów pod kątem skalowalności.

Merytorycznie, zwięźle, skutecznie

Warsaw Ecommerce Tech Sessions to cykl meetupów organizowanych z myślą o warszawskiej społeczności startupowej, decydentach z globalnych organizacji działających w obszarze handlu online, ekspertach e-commerce i twórcach produktów cyfrowych. Odbywające się co kwartał sesje mają za zadanie stworzyć dla osób zawodowo operujących na styku biznesu i technologii przestrzeń do dzielenia się wiedzą, wymiany doświadczeń i efektywnego budowania sieci kontaktów. Formuła WETS zakłada udział w spotkaniach ok. 100 uczestników i prezentację maksymalnie 5 studiów przypadku w czasie ok. 150 minut.

Podziel się wiedzą

Istnieje możliwość dołączenia do grona prelegentów. Organizatorzy pracują właśnie nad szczegółową agendą nadchodzącego spotkania i zapraszają do współpracy ekspertów skłonnych podzielić się wiedzą. Propozycje tematów wystąpienia wraz z notką biograficzną w języku angielskim można przesyłać do 31 maja na adres hello@wets.com.pl.