Dla chętnych przewidzianych jest też aż 300 godzin bezpłatnych konsultacji z zakresu pozyskiwania inwestora. Webinaria przewidziane dla województwa podlaskiego odbędą się 7 czerwca 2021 roku i 26 lipca 2021 roku.

Jak rozmawiać z inwestorami?

Podczas dwugodzinnych webinarów uczestnicy dowiedzą się jakich błędów unikać w kontakcie z inwestorem, jak funkcjonują fundusze Venture Capital, jak dobrze przygotować się do obrony swojego pomysłu i na które elementy modelu biznesowego najbardziej zwracają uwagę aniołowie biznesu.

W spotkaniu weźmie udział przedstawiciel regionalnego funduszu, który szuka firm do zainwestowania. O swoim doświadczeniu w pozyskiwaniu inwestora opowie też Sławomir Pietrzyk – Prezes firmy IS Wireless.

– Sukces startupów bierze się jednak nie tylko ze wsparcia  finansowego, ale też z dzielenia się przez inwestorów doświadczeniem biznesowym i kontaktami. Takie rozwiązania chcemy pokazać przedsiębiorcom – mówi Przemysław Derwich z Banku Gospodarstwa Krajowego, banku który oferuje wsparcie dla innowacyjnych startupów.

Dla pierwszych chętnych 50 uczestników każdego webinaru przewidziano bezpłatne konsultacje z ekspertami.

Inwestowanie w innowacyjne projekty technologiczne jest trendy, interesują się już nimi choćby celebryci. Pojawiają się kolejne nowe fundusze inwestycyjne, często z udziałem partnerów instytucjonalnych (BGK, PFR, NCBiR). Na rynku jest więc dość dużo podmiotów oferujących wsparcie. Natomiast pozyskanie inwestora VC, który ma do zaoferowania więcej niż tylko kapitał to wyzwanie. Na bazie doświadczeń startupów z naszego portfolio, które mają plany rozwoju globalnego, wiemy że wybór partnera wśród funduszy jest kluczowy. Dobry fundusz aktywnie włączy się w realizację strategii startupu, otworzy wiele drzwi i będzie wsparciem w ekspansji międzynarodowej. Przykładem może być choćby Airly, któremu ostatnio udało się pozyskać wsparcie inwestorów m.in. z Virgin, Bolta, Pipedrive czy Wired – powiedział Oskar Grzegorczyk, partner i COO w Bitspiration Booster VC.

Na webinar można się zapisać na stronie: www.startupacademy.pl/webinar-poznaj-inwestora/