poznaj

Podczas dwugodzinnego spotkania prelegenci podzielą się swoim doświadczeniem oraz wprowadzą uczestników webinaru w świat inwestycji kapitałowych. Dowiemy się: dlaczego warto „oddać” inwestorowi część udziałów w zamian za kapitał? Gdzie szukać inwestora? Jakich błędów unikać podczas tego procesu? Jak dobrze przygotować się do zaprezentowania swojego pomysłu na innowacyjny biznes?

O inwestycjach, akcjach i Venture Capital

Ponadto, eksperci opowiedzą jak funkcjonują fundusze Venture Capital, na które elementy modelu biznesowego najbardziej zwracają uwagę i dlaczego term sheet jest jednym z najważniejszych dokumentów, podczas realizacji procesu inwestycji.

W trakcie spotkania swój sposób na sukces i strategię na pozyskanie inwestora zdradzi Stanisław Radomiński – Dyrektor Zarządzający startupu Deep-Image.AI, który pozwala na skalowanie obrazu za pomocą sieci neuronowych.

-Wejście kapitałowe to wsparcie małych firm i start-upów, które daje im konkretną szansę na dynamiczny rozwój. Z tym instrumentem i silnym inwestorem firma otrzymuje znaczące finansowanie, branżowy know-how, praktyczną wiedzę nt. prowadzenia firmy, biznesowe kontakty, a także spory kapitał, dzięki którym innowacyjne pomysły stają się możliwe do realizacji. Wejście inwestora do spółki to nie tylko szansa na fundusze, ale również możliwość skonfrontowania pomysłu z doświadczonymi praktykami – mówi Piotr Stortz, ekspert ds. produktów kapitałowych w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Uczestnicy poznają także drugą stronę procesu inwestycyjnego. W trakcie spotkania wysłuchają wystąpienia oraz zadadzą pytania przedstawicielowi funduszu VC, który wspiera startupy na różnym poziomie rozwoju, także przy zaawansowanych rundach międzynarodowych.

– Inwestujemy zarówno w przedsiębiorstwa w fazie seed, gdzie możemy szybko zapewnić pierwsze środki na start, ale również chętnie wspieramy projekty dojrzałe biznesowo. Wówczas wartość wejścia kapitałowego może wynieść nawet do 2 mln zł. Stosujemy indywidualne podejście do każdego zespołu, różnicując wysokość inwestycji. W doborze projektów kierujemy się wieloma kryteriami, jednak kluczowy jest silny komponent technologiczny, doświadczenie zespołu oraz potencjał do skalowania – powiedział Wojciech Drewczyński, Head of Acceleration w Funduszu Black Pearls VC

Dla pierwszych 50 chętnych uczestników webinaru przewidziano bezpłatne, indywidualne konsultacje z ekspertami inwestycyjnymi.

Na bezpłatny webinar można zapisać się pod linkiem: www.startupacademy.pl/webinar-poznaj-inwestora/