Światowe Forum Ekonomiczne w Davos organizowane jest od 1971 roku w szwajcarskim kurorcie zimowym – Davos. W konferencji co roku bierze udział ponad 2 tys. uczestników, w tym prezesi największych instytucji finansowych i firm na świecie, a także państwowi przywódcy.

Polskie akcenty w Davos

W trakcie Forum PZU I Bank Pekao organizują także Dom Polski – miejsce spotkań i dialogu promujące Polskę. Zlokalizowany przy głównej promenadzie Polish House drugi raz powstanie z inicjatywy PZU i Banku Pekao. Tegoroczne wnętrza mają nie tylko zachęcać do rozmów o biznesie i do spotkań na szczycie, ale także promować polską kulturę i inspirować odwiedzających.

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń Domu Polskiego/Polish House będzie miejscem paneli dyskusyjnych, spotkań biznesowych oraz innych wydarzeń promujących zarówno Polskę, jak i obie spółki będące partnerami Forum – PZU i Bank Pekao. Tegoroczne dyskusje odbywać się będą pod hasłem #GrowingEurope, nawiązując do potencjału regionu Europy Środkowo‑Wschodniej w kontekście rozwoju gospodarki naszego kontynentu.

Strona wydarzenia.