BGŻ dołączył zatem do takich banków jak Alior, Pekao, Plus Bank, Idea Bank, Getin Bank, Citi Handlowy, Bank Millennium i wiele banków spółdzielczych. Sama usługa Paybynet przypomina nieco najpopularniejszą metodę do płatności w sklepach internetowych (w Polsce) – czyli tak zwane pay-by-linki.
Różnica jest taka, że w przelewie oferowanym przez KIR transfer środków dokonywany jest bezpośrednio z rachunku klienta, a nie operatora – na przykład PayU, czy PayPala. Jest to o tyle istotne, że zgodnie z polskim prawem niektóre opłaty na rzecz administracji publicznej muszą być wnoszone bezpośrednio przez obywatela.
Czytaj także: Apple Watch wykryje arytmię z 97% skutecznością. Uchroni przed zawałem?
Paybynet w kolejnym banku. KIR informuje
Dane przelewu są automatycznie wypełniane przez system Paybynet, co upraszcza proces płatności i eliminuje ryzyko popełnienia błędów, które mogą pojawić się podczas samodzielnego wprowadzania danych.
– Konsekwentnie dążymy do tego, aby nasi klienci mieli dostęp do nowoczesnych i wygodnych usług. W połowie marca, jako jeden z trzech banków w Polsce, umożliwiliśmy składanie wniosku o rozliczenie PIT przez Urząd Skarbowy za pośrednictwem naszej bankowości elektronicznej i jej nowej funkcjonalności e-Urząd. Teraz przyszedł czas na płatności internetowe Paybynet. W przypadku tego systemu istotną zaletą jest prostota realizacji płatności i jednoznaczna identyfikacja stron transakcji. Ważne jest także to, że cały proces odbywa się między zaufanymi podmiotami, w zamkniętym środowisku bankowym – mówi Piotr Marciniak, dyrektor zarządzający Pionu Bankowości Internetowej w Banku BGŻ BNP Paribas.
Do zrealizowania transakcji w e-sklepie wystarczy jako formę płatności wybrać szybki przelew Paybynet, następnie zalogować się do bankowości elektronicznej i zaakceptować operację. Informacja o transakcji przekazywana jest do sklepu w trybie online, co w przypadku zakupów w sieci znacząco przyspiesza realizację zamówienia. System funkcjonuje w trybie ciągłym i jest dostępny całą dobę, także w niedziele i święta.
– Informacje o płatnościach realizowanych w systemie Paybynet przekazywane są w postaci zaszyfrowanej, a ich wymiana następuje z wykorzystaniem protokół SSL, co zapewnia bezpieczeństwo płatności – mówi Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR.
– Warto dodać, że przelewy zlecane w systemie Paybynet są nieodwołalne. Dzięki temu obie strony transakcji mają pewność, że zlecenie płatności zostanie zrealizowane. – dodaje.
Usługa Paybynet pozwala również na wnoszenie opłat administracyjnych i skarbowych w e-urzędach. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie paybynet.pl.