Nowy CCO dołącza do Allegro z niemieckiego Amazona, gdzie dotychczas zarządzał obszarem konsumenckim, a także był członkiem lokalnego zespołu liderów. Wcześniej kierował on operacjami sprzedaży detalicznej Amazona w Europie w tym zarządzaniem zapasami, polityką cenową, zwrotami, odbudową zapasów oraz współpracą z dostawcami.

Alvise Favara nowym CCO Allegro

Zanim dołączył do Amazona, był partnerem w McKinsey i wykładowcą na Uniwersytecie Florenckim, a także pracował na stanowiskach badawczych w CERN i CalTech. Posługuje się kilkoma językami: angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. Jest obywatelem Szwajcarii oraz Włoch.

Alvise Favara w Allegro będzie bezpośrednio zaangażowany w kształtowanie strategii rozwoju obszaru komercyjnego oraz budowania doświadczenia klientów i sprzedawców działających na platformie. W ramach swoich zadań będzie też pracował nad usprawnieniem wszystkich elementów „koła zamachowego” handlu, w tym nad dalszym zwiększaniem liczby dostępnych na platformie ofert. Zadba również o obecność kolejnych marek.

Alvise Favara obejmie stanowisko zarządzającego zespołem komercyjnym Allegro w styczniu 2022 roku, zastępując pełniącą czasowo te obowiązki Aleksandrę Srokę-Krzyżak. Aleksandra skupi się natomiast na kierowaniu działem strategii, pełnieniem roli Chief of Staff, a także będzie zarządzać właśnie ogłoszoną integracją z Mall Group z Allegro (transakcja warta około 4 mld PLN).

Wcześniej przez około 4 lata funkcję CCO Allegro sprawował Damian Zapłata, który od września 2021 roku jest prezesem eobuwie.pl z grupy CCC.