Taka opcja dostawy jest dostępna bezpośrednio na stronach AliExpress podczas dokonywania zakupu, tak jak w polskich sklepach internetowych. Ponadto, jeśli wartość zakupu przekracza 5 dolarów, to przesyłka towaru za pośrednictwem InPost jest darmowa. Według danych Gemius z oferty AliExpress skorzystał już co ósmy polski internauta – chiński serwis jest w samej czołówce najczęściej wybieranych platform zakupowych w Polsce.

Paczka z AliExpress trafi prosto do Paczkomatu

– Wciąż rozwijamy sieć Paczkomatów InPost, która liczy obecnie ponad 5000 urządzeń w całej Polsce. Wierzymy, że wiadomość o współpracy InPost z AliExpress będzie świetną informacją dla wszystkich osób lubiących zakupy w Internecie – klienci e-commerce cenią możliwość odbioru paczki w Paczkomacie przede wszystkim za nieograniczoną dostępność 24h/7, wygodę i niskie koszty usługi – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Kilka tygodni temu InPost udostępnił nowe rozwiązanie, dzięki któremu przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać kilka osób na raz. Swoją skrytkę otworzymy za pomocą aplikacji, bez konieczności podchodzenia do panelu. Na razie taka usługa działa w 95% maszyn. Pozostałe starsze urządzenia mają być sukcesywnie modernizowane do najnowszego standardu.

Już wkrótce aplikacja InPost umożliwi również szybkie nadawanie przesyłek. Docelowo za pomocą aplikacji będzie można dokonać każdej operacji związanej z obsługą paczek. Na razie klienci mogą korzystać z „Szybkich Nadań”, czyli wysyłania przesyłek bez rejestracji, logowania i kolejek.