Sunmi to chińska firma, oferująca nowoczesne rozwiązania dla cyfrowej transformacji sklepów i punków sprzedaży. Chodzi między innymi o różne rodzaje terminali płatniczych. Udziałowcami spółki są giganci z Państwa Środka – Xiaomi i Alibaba.

Piotr Waś na czele Sunmi w Polsce i Europie Wschodniej

Firma do tej pory nie była obecna w Polsce, a teraz postanowiła ustrukturyzować działalność na Starym Kontynencie. W jej wyniku w Polsce powstaje jedno z trzech centrów wsparcia partnerów w Europie. Szefem nowego oddziału został Piotr Waś, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Polsce i CEE.

– To co wyróżnia produkty Sunmi, to bazowanie na technologii Android, która pozwala dosłownie dokonać skoku technologicznego dla dobra zarówno klientów sklepów, handlowców, dostawców rozwiązań biznesowych oraz agentów rozliczeniowych – tłumaczy Piotr Waś.

Piotr Waś przez lata związany był z Ingenico, gdzie jako dyrektor zarządzający w Polsce i Europie Wschodniej odpowiadał, między innymi za wdrażanie strategii biznesowej firmy, rozwój partnerstwa korporacyjnego i budowanie pozycji marki na zarządzanych rynkach. Pod jego wodzą Ingenico zostało największym dostawcą urządzeń w ramach programu Polska Bezgotówkowa czy najczęściej wybieraną marką wśród urządzeń płatniczych dla MŚP na Ukrainie.

– W naszym regionie bardzo mocno skupiamy się na projektach fiskalizacyjnych (chodzi między innymi o kasy wirtualne – przyp. red.). Nasze rozwiązania są odpowiedzią na nowe standardy i regulacje wprowadzane w Polsce, gdzie oczekujemy szczególnie silnego wzrostu. Czerpiemy w tym zakresie doświadczenia z takich krajów jak Czechy, Chorwacja, które jako pierwsze w regionie postawiły na digitalizację sektora, a do których szybko dołącza Polska – dodaje Piotr Waś.