Platforma Cash powstała w 2019 roku jako wspólny projekt PZU i Alior Banku. Oferuje ona niskooprocentowane pożyczki na dowolny cel. Podobny model zaliczek pracowniczych oferuje polski fintech Symmetrcial, współpracujący między innymi z PKN Orlen, czy Santander Bank Polska.

Kolejni pracodawcy wybierają platformę Cash

Po zakończonym w 2020 roku pilotażu w PZU portal Cash został udostępniony również dla innych firm. Oprócz PGG i TVP oraz użytkowników Nais mogą z niego korzystać pracownicy i agenci PZU, pracownicy LINK4, PKP TELKOL i oraz firm z segmentu MSP. Portal jest cały czas rozwijany i wkrótce pojawią się nowe funkcjonalności, a także dodatkowe materiały edukacyjne.

Przeciętna wartość pożyczki udzielonej za pośrednictwem portalu Cash wyniosła ponad 12 tys. zł, czyli dwukrotnie więcej niż średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. Pożyczka w Cash nie ma żadnych ukrytych kosztów czy warunków dodatkowych, jak np. stałe miesięczne wpływy na rachunek w banku – czytamy w komunikacie.

Pożyczka jest udzielna na okres od 3 do 36 miesięcy, a przyznane środki można spożytkować na dowolny cel konsumpcyjny – remont auta, zakup pralki, edukację dziecka czy niespodziewane wydatki. Maksymalna kwota pożyczki to 50 tys. zł. Proces jest w pełni zdalny – od wypełnienia wniosku online aż do podpisania umowy i otrzymania środków.