Współpraca Cinkciarz.pl z siecią Helios umożliwia kupowanie biletów w dowolnej z 28 dostępnych walut. Dzięki Cinkciarz Pay, po ponownym otwarciu kin w Polsce klienci fintechu będą mogli szybko płacić za bilety, korzystając ze środków zgromadzonych w swoim wirtualnym portfelu.

Cinkciarz nawiązuje współpracę z siecią kin Helios

To kolejny krok w rozwoju autorskiego systemu płatności Cinkciarz.pl, dedykowanego branży e-commerce. W pierwszym półroczu 2020 r. Cinkciarz Pay zanotował niemal 300 proc. wzrost obrotu w porównaniu do drugiej połowy 2019 roku – czytamy w komunikacie. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu Cinkciarz nawiązał współpracę z PayPalem, a wcześniej udostępnił kartę wielowalutową.

– Dynamika rozwoju branży e-commerce wymaga rozwiązań tworzonych na globalną skalę. Cinkciarz Pay daje możliwość zakupów w aż 28 walutach, co powinno zadowolić nawet najbardziej wymagającego użytkownika. To kompleksowe i nowoczesne narzędzie do obsługi płatności internetowych jest wygodne nie tylko dla usługodawcy, ale i dla klientów. Miejmy nadzieję, że już niedługo będą się mogli się o tym przekonać także odwiedzający sieć Helios, gdy kina znów będą funkcjonować – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Obecnie dysponuje aż 50 kinami, mającymi łącznie 281 ekranów. Wcześniej możliwość zakupów biletów do kin Helios udostępnił w swojej aplikacji mobilnej Bank Millennium.