Sieć Żabka w swojej strategii określiła szereg założeń, mających na celu pozytywny wpływ na otoczenie. Jednym z nich jest budowanie partnerstw na rzecz zrównoważonego rozwoju. Efektem współpracy ze startupami Oxygen City i Airly jest zlokalizowany w stolicy Wielkopolski filtr powietrza.

Żabka uruchamia filtr oczyszczający powietrze

Filtr, a konkretnie urządzenie Oxygen stanęło obok biura Żabki w Poznaniu. Jest ono wyposażone w sensor mierzący aktualny poziom zanieczyszczenia. Ma likwidować przeszło 80% pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. W komunikacie czytamy, że filtr w ciągu miesiącu oczyści ilość powietrza, która mogłaby wypełnić bryłę Stadionu Narodowego aż 9 razy.

Stacja filtrująca ma być zasilana w całości energią z odnawialnych źródeł, zostaną na niej zainstalowane panele fotowoltaiczne. Mieszkańcy nie powinny martwić się o poziom głośności urządzenia. Emituje ono dźwięk o natężeniu głośności ruchu ulicznego, porównywalny z hałasem związanym z pracą w biurze czy głośną rozmową.

To pierwszy taki projekt Grupy Żabka, która w ostatnim czasie skupiała się na rozwiązaniach z zakresu cyfrowej transformacji. Pod koniec grudnia sieć wdrożyła platformę pracowniczą Workai. Ma ona łączyć funkcje intranetu, wewnętrznej bazy wiedzy, narzędzi analitycznych oraz pracowniczych mediów społecznościowych.

Żabka niedawno uruchomiła pierwszy sklep zupełnie nowej generacji, mowa o Żabce Nano otwartej w Piasecznie. Wykorzystuje on nową metodę autoryzacji i płatności za zakupy, dzięki temu nie ma konieczności skanowania produktów przy kasie. Sieć rozwija także usługę ekspresowych zakupów, która dostępna jest w aplikacji Jush.