– To tylko plotki rozsiewane przez konkurencję. Nasz biznes w Polsce rozwija się dynamicznie – komentuje Mariusz Zabrocki, dyrektor zarządzający iwoca.

Iwoca zajmuje się finansowaniem małych firm. Dostarcza finansowanie do przedsiębiorstw, które nie są zadowolone z banków. Firma obsługuje klientów, którzy chcą załatwić wszystko online bez konieczności otwierania dodatkowego rachunku lub niepotrzebnych ubezpieczeń. iwoca działa również w oparciu o partnerstwa z portalami e-commerce, z firmami płatnościowymi i księgowymi. Decyzje podejmowane są automatycznie dla coraz wyższych kwot i cały proces jest online, łącznie z podpisaniem umowy.

Czytaj także: Rozwiązania regtech wchodzą w nową fazę rozwoju

Plotki o śmierci iwoci były przedwczesne

Mariusz Zabrocki powiedział nam, że firma swoje warszawskie biuro zamknęła już w listopadzie. Dyrektor zarządzający iwoca zdementował także plotki o rzekomych stratach kredytowych firmy w Polsce.

Zabrocki wyjaśnia, że biuro w Warszawie było pewnego rodzaju eksperymentem i po kilku miesiącach okazało się, że nie opłaca się go utrzymywać. Model biznesowy iwoca zawsze opierał się na obsługiwaniu wszystkich krajów z jednego biura w Londynie i tam też jest cały zespół odpowiedzialny za polski rynek.

– Rozwijamy się bardzo dynamicznie, nasz polski biznes jest dochodowy. W Warszawie przez krótki okres mieliśmy jedynie zespół sprzedaży i jedną osobę od windykacji. Stwierdziliśmy, że nie opłaca się nam utrzymywać dodatkowej placówki, więc zamknęliśmy ją w listopadzie. Nie zmienia to w żaden sposób naszej długoterminowej strategii zaoferowania całkowicie automatycznego procesu kredytowego na możliwie największej liczbie platform dla małych firm – komentuje Mariusz Zabrocki, dyrektor zarządzający iwoca.

Czytaj także: Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników

Szef iwoca zdradził też, że niedługo możemy spodziewać się ciekawszych newsów. Chodzi o ogłoszenie nowych partnerów i kolejnych projektów firmy. Więcej na temat działalności iwoca można przeczytać w wywiadzie, którego Mariusz Zabrocki udzielił redakcji Fintek.pl – Mariusz Zabrocki: typowy wniosek o kredyt firmowy w banku ma 117 pól .