Zamówienia z AliExpress do Polski są dostarczane przez Pocztę Polską w ramach wybranych metod dostawy. Należą do nich AliExpress Standard Shipping, AliExpress Simple oraz AliExpress Super Economy Shipping Lines. Dzięki AliExpress Standard Shipping możliwa jest dostawa paczki w ciągu 48 godzin od jej dotarcia do Polski. Oznacza to, że klient może otrzymać wysyłkę z Chin nawet w 10 dni od złożenia zamówienia.

Ulepszona dostawa z AliExpress

Poczta Polska i Cainiao w dniu 2 listopada br. potwierdzili swoje zaangażowanie w usprawnienie dostaw paczek dla użytkowników AliExpress. Należy podkreślić, że kupujący na chińskiej platformie widzą wszystkie opłaty w momencie zakupu. Są one pobierane w trakcie zapłaty za produkt. Dzięki temu użytkownik nie zostanie później obciążony dodatkowymi kosztami.

Cainiao potwierdza, że wprowadzony unijnym pakietem VAT jest uwzględniany na platformie AliExpress w momencie zakupu towarów o wartości do 150 EUR. Z związku z tym, wbrew niektórym doniesieniom prasowym, kupujący nie powinni spodziewać się dodatkowych opłat wraz z dostawą zamówienia przez Pocztę Polską.

We wrześniu AliExpress ogłosiło również swoje zobowiązanie do zaoferowania klientom na polskim rynku bezpłatnej wysyłki, bez minimalnej kwoty i bez opłaty członkowskiej, dla kwalifikujących się zamówień złożonych podczas Globalnego Festiwalu Zakupowego 11.11 – czytamy w komunikacie.

Poczta Polska chce zwiększać swoją konkurencyjność w zakresie obsługiwania przesyłek e-commerce. Współpracuje już z czołowymi graczami na tym rynku, do których należy m.in. Amazon z usługą Amazon Prime. Znaczącym ulepszeniem ma być wdrożenie przez Pocztę Polską aplikacji mobilnej oraz panelu klienta służących do zarządzania przesyłkami online.