Nowe rozwiazanie jest dostępne w prawie 600 lokalizacjach. Aby z niego skorzystać sprzedający musi udostępnić opcję wysyłki Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch. Do tej pory przesyłki w Biedronkach można było odbierać dzięki automatom paczkowym od Poczty Polskiej. Teraz będzie to możliwe także przy kasie.

Zakupy z Allegro odbierzesz w sklepach Biedronka

Jak to działa? Po dokonaniu zakupów wybieramy stosowną opcję dostawy i wskazujemy interesującą nas lokalizację sklepu Biedronka. Gdy paczka jest gotowa do odbioru wystarczy podać kod przy kasie. Proces ten przebiega w zasadzie identycznie jak odbieranie przesyłek w Żabce, czy kiosku Ruchu. W Biedronkach można odbierać tylko zakupy opłacone z góry.

Kilka dni temu Allegro informowało, że na darmowych dostawach Allegro Smart Polacy zaoszczędzili w sumie 2,8 mln PLN. Przeciętny użytkownik programu lojalnościowego zaoszczędził średnio około 450 złotych.

Konkurencja na polskim rynku e-commerce nie zwalnia tempa. PKN Orlen jeszcze w tym miesiącu uruchomi pierwsze automaty paczkowe. Docelowo ich sieć ma liczyć 2 tys. urządzeń już w 2022 roku. Powstanie także aplikacja mobilna, za pomocą której klienci będą mogli bezdotykowo odbierać przesyłki.