Założyciele startupów w Europie Środkowo-Wschodniej nadal mają szansę na wygranie 100.000 zł i tygodniowy wyjazd networkingowo-szkoleniowy do Bostonu.

MIT Enterprise Forum CEE – program dla startupów

W trwającej rekrutacji otrzymano już zgłoszenia od wielu startupów technologicznych z 20 krajów. W zgłoszeniach widać liczny udział polskich firm technologicznych z różnych branż.

Partnerzy programu poszukują startupów z obszarów: zdrowie, nowa energetyka, przemysł 4.0, fintech & insurtech, zrównoważony rozwój, technologie marketingowe oraz smart city, dając aplikantom szansę na skorzystanie z własnej infrastruktury biznesowej.

Program MIT EF CEE to szansa na nawiązanie współpracy z renomowanymi firmami, takimi jak Adamed Pharma, Coca-Cola HBC, MCX Group, ANWIL S.A. oraz JD Group. Proces rekrutacji kończy się 3 kwietnia – czytamy w komunikacie.

Pięć najwyżej ocenionych startupów otrzyma zaproszenie na intensywny cykl szkoleniowy MIT Enterprise Forum CEE Bootcamp, który odbędzie się w Bostonie (USA). Podczas tygodniowego wyjazdu uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w szeregu warsztatów tematycznych nakierowanych na rozwój międzynarodowy, ze szczególnym uwzględnieniem rynku amerykańskiego.

Po raz kolejny formuła programu akceleracji MIT EF CEE rozszerzona zostanie o przyznanie nagrody CVC Young Innovator Awards, ufundowanej przez CVC Capital Partners. Mogą się o nią ubiegać projekty, które za pomocą innowacji rozwiązują istotne problemy społeczne, a równocześnie prowadzone są przez młodych przedsiębiorców (poniżej 30 roku życia). Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 tys. zł. Laureatami poprzednich edycji są między innymi Hashiona i Genomtec.