Polscy przedsiębiorcy zdali egzamin o nazwie JPK_VAT. ING udostępnia klientom nowy sposób płatności – Google Pay. Visa i grecki bank NBG testują biżuterię z funkcją płatniczą. eService rozdaje terminale na własność w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska.

I Polscy przedsiębiorcy zdali egzamin

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polscy przedsiębiorcy zdali egzamin.

Zgodnie z danymi Ministerstwa Finansów przedsiębiorcy złożyli 1,7 mln JPK_VAT. Według wstępnych szacunków z obowiązku wywiązało się w ustawowym terminie 93-95 proc. firm.

II ING udostępnia klientom nowy sposób płatności – Google Pay

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – ING udostępnia klientom nowy sposób płatności – Google Pay.

Posiadacze kart VISA w ING Banku Śląskim mogą już płacić telefonem korzystając z usługi Google Pay. Google Pay to aplikacja pozwalająca płacić w sklepach i w internecie telefonami z systemem Android. Od teraz klienci ING Banku Śląskiego mogą dodać do niej kartę debetową Visa.

III Visa i grecki bank NBG testują biżuterię z funkcją płatniczą

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Visa i grecki bank NBG testują biżuterię z funkcją płatniczą.

Visa i grecki bank NBG (ang. National Bank of Greece) ogłosiły nowy projekt, realizowany wspólnie z firmami Folli Follie oraz Links of London, dotyczący wprowadzenia na rynek biżuterii z funkcją płatniczą. Prototypowe produkty można było obejrzeć na stoisku Visa podczas tegorocznego Mobile World Congress w Barcelonie.

IV eService rozdaje terminale na własność

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – eService rozdaje terminale na własność.

Na dzisiejszej konferencji prasowej eService przedstawił swoją ofertę dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Jedną z najważniejszych informacji jest możliwość zachowania terminala po upływie 12 miesięcy – bez dodatkowych opłat.

V Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska.

Paweł Pomianowski od 1 marca br. obejmie stanowisko prezesa Diners Club Polska. Do międzynarodowego wydawcy kart kredytowych przeszedł z Banku Pekao S.A., gdzie pracował jako Dyrektor Biura Produktów Kartowych.