W miniony czwartek w Wiedniu podpisano porozumienie w sprawie wydobycia ropy naftowej. Co to oznacza dla rynku? Święta za pasem. Te 10 fintechów pomoże w świątecznych zakupach. Polacy chcą płacić kartą, ale nie mogą. . . Zakłady bukmacherskie coraz bardziej popularne. Wenezuela chce emitować własną kryptowalutę. Ma to być sposób na ominięcie sankcji i uratowanie gospodarki.

I OPEC i Rosja kijem Wisły nie zawrócą. Rewolucja się dokonała

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj –  OPEC i Rosja kijem Wisły nie zawrócą. Rewolucja się dokonała.

W miniony czwartek w Wiedniu 24 kraje zdecydowały, że utrzymają ograniczenie wydobycia ropy naftowej do końca 2018 r. Jak to wpłynie na notowania podstawowego surowca energetycznego i czy spowoduje wzrost cen paliw dla kierowców? – pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

Zgodnie z oczekiwaniami 30 listopada kraje kartelu OPEC oraz dziesięciu innych eksporterów ropy naftowej (w tym Rosja) przedłużyły porozumienie o zmniejszeniu produkcji „czarnego złota” do końca przyszłego roku.

II 10 fintechów, które ułatwią zakupy świąteczne

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – 10 fintechów, które ułatwią zakupy świąteczne.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W telewizji nieśmiało pojawiają się reklamy ze św. Mikołajem i choinką, a ludzie pomału zaopatrują się w prezenty. W natłoku codziennych obowiązków świąteczna gorączka może przysporzyć niemałego bólu głowy…

Właśnie dlatego przedstawiamy subiektywną listę 10 fintechów, które ułatwią świąteczne zakupy. Zapraszamy do lektury.

III Polacy chcą płacić kartą, ale nie mogą

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polacy chcą płacić kartą, ale nie mogą.

Badanie opinii przeprowadzone przez Kantar TNS na zlecenie Mastercard potwierdza, że niemal połowa polskich konsumentów nadal nie ma realnego wyboru między płatnością kartą a gotówką. 47% ankietowanych sygnalizuje, że nie we wszystkich okolicznych sklepach i punktach usługowych może płacić kartą, a 7% – że wciąż stanowią one większość. Dla niemal 1/5 badanych Polaków (18%) jest to niedogodność, ponieważ chcieliby płacić kartą w punktach sprzedaży w swojej okolicy, ale te nie oferują takiej możliwości.

IV Polacy lubią zakłady bukmacherskie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polacy lubią zakłady bukmacherskie.

IQS na zlecenie firmy Totolotek SA, polskiego legalnie działającego bukmachera, zbadał popularność gier losowych i zakładów wzajemnych w Polsce. Wyniki wskazują, że nasi rodacy lubią hazard, ale zdecydowana większość z nich wydaje na tę formę rozrywki maksymalnie do 100 zł miesięcznie.

V Kryptowaluta napędzana ropą. Nowy pomysł Wenezueli

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kryptowaluta napędzana ropą. Nowy pomysł Wenezueli.

Wczorajszy pomysł prezydenta Nicolasa Maduro zadziwił fanów kryptowalut, którzy zazwyczaj niezbyt przychylnie patrzą na rządowe ingerencję w ten sektor. O ironio, to właśnie rządowe działania i słabe zarządzanie polityką monetarną kraju doprowadziły do zapoczątkowania mody na Bitcoina w Wenezueli.

Coraz więcej Wenezuelczyków wykorzystuje BTC, aby ominąć kontrolę, zdobyć dolary po lepszym kursie, bądź dokonywać zakupów w Internecie. Teraz prezydent Maduro zapowiada stworzenie krajowej waluty wirtualnej. Ma to pomóc w redukcji zadłużenia i zminimalizowaniu amerykańskich sankcji – donosi Reuters.