Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (05.12.17)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 6 grudnia 2017, 07:00 Aktualizacja: 5 grudnia 2017, 20:26

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli coś wczoraj przegapiliście, to nic straconego!

Black Friday to wielka ściema? Ciekawe badanie Deloitte. Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym? Visa odpowiada. Okazuje się, że inwestycja w roboty może zwrócić się już po roku. Bank pocztowy udostępnia przelewy Express Elixir. mPay i Mastercard uruchamiają kolejną edycję promocji „Bilety za 1 zł” – teraz dołącza Trójmiasto i okolica.

I Black Friday to wielka ściema? Ciekawe wyniki badania Deloitte

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Black Friday to wielka ściema? Ciekawe wyniki badania Deloitte.

W tym roku aż 42 proc. budżetu przeznaczonego na prezenty zostawimy w sklepach internetowych. Jak wynika z badania firmy doradczej Deloitte 23 proc. Polaków prezenty kupuje już w listopadzie, a aż 39 proc. deklaruje, że wybierze się na zakupy w pierwszej połowie grudnia. Oznacza to, że duża część z nas skorzystała z ofert handlowych w czasie Black Friday. Analiza ofert 800 sklepów internetowych przeprowadzona przez Deloitte we współpracy z firmą Dealavo pokazała jednak, że promowany przez sprzedawców on-line Black Friday to wciąż jedynie zabieg marketingowy. Ze „Świątecznego barometru cenowego” wynika, że obniżka cen w tym dniu tj. 24 listopada br. w porównaniu do poprzedzającego piątku 17 listopada br. wyniosła zaledwie średnio 1,3 proc.

II Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym?

Visa opublikowała wyniki zleconych przez siebie – i przeprowadzonych przez agencję Roubini ThoughtLab – niezależnych badań dotyczących ekonomicznych skutków wzrostu popularności płatności cyfrowych w wielkich miastach na całym świecie. Jak się okazuje, w grupie 100 miast objętych badaniem zwiększony stopień korzystania z płatności elektronicznych – przeprowadzanych z użyciem kart czy urządzeń mobilnych – mógłby przynieść korzyści o wartości szacowanej na 470 mld dolarów rocznie, co stanowi równowartość 3% średniego PKB tych miast. Jednym z miast objętych badaniem była Warszawa.

III Inwestycja w roboty może się zwrócić już po roku

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Inwestycja w roboty może się zwrócić już po roku.

Ponad połowa największych firm na świecie rozpoczęła już wdrażanie automatyzacji procesów z wykorzystaniem robotów. Kolejne 19 proc. firm ma zamiar zrobić to w ciągu dwóch lat. Z raportu „The robots are ready. Are you? Untapped advantage in your digital workforce”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że docelowo roboty mogą zastąpić jedną piątą pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, a jednocześnie pozwalają na zwiększenie przychodów firm. W opinii menedżerów inwestycje w robotykę mają szansę zwrócić się już po niespełna dwunastu miesiącach.

IV Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir.

Od 1 grudnia 2017 r. klienci Banku Pocztowego mogą korzystać z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi. Przelewy natychmiastowe można realizować za pośrednictwem kanałów zdalnych – bankowości internetowej Pocztowy24, Contact Centre oraz poprzez nową cyfrową markę Banku Pocztowego – EnveloBank.

V Bilety za 1 zł już po raz trzeci w aplikacji mPay. Tym razem także w Trójmieście

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bilety za 1 zł już po raz trzeci w aplikacji mPay. Tym razem także w Trójmieście.

mPay i Mastercard ponownie zachęcają pasażerów do sięgania w życiu codziennym po nowoczesne, bezgotówkowe rozwiązania płatnicze. Tym razem z tańszych przejazdów można korzystać także w Trójmieście oraz kilkunastu okolicznych miejscowościach. W promocyjnej puli znalazło się 80 tys. biletów komunikacji miejskiej, spośród których każdy kosztuje jedynie złotówkę.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-05-12-17