Black Friday to wielka ściema? Ciekawe badanie Deloitte. Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym? Visa odpowiada. Okazuje się, że inwestycja w roboty może zwrócić się już po roku. Bank pocztowy udostępnia przelewy Express Elixir. mPay i Mastercard uruchamiają kolejną edycję promocji „Bilety za 1 zł” – teraz dołącza Trójmiasto i okolica.

I Black Friday to wielka ściema? Ciekawe wyniki badania Deloitte

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Black Friday to wielka ściema? Ciekawe wyniki badania Deloitte.

W tym roku aż 42 proc. budżetu przeznaczonego na prezenty zostawimy w sklepach internetowych. Jak wynika z badania firmy doradczej Deloitte 23 proc. Polaków prezenty kupuje już w listopadzie, a aż 39 proc. deklaruje, że wybierze się na zakupy w pierwszej połowie grudnia. Oznacza to, że duża część z nas skorzystała z ofert handlowych w czasie Black Friday. Analiza ofert 800 sklepów internetowych przeprowadzona przez Deloitte we współpracy z firmą Dealavo pokazała jednak, że promowany przez sprzedawców on-line Black Friday to wciąż jedynie zabieg marketingowy. Ze „Świątecznego barometru cenowego” wynika, że obniżka cen w tym dniu tj. 24 listopada br. w porównaniu do poprzedzającego piątku 17 listopada br. wyniosła zaledwie średnio 1,3 proc.

II Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ile Warszawa może zyskać dzięki płatnościom bezgotówkowym?

Visa opublikowała wyniki zleconych przez siebie – i przeprowadzonych przez agencję Roubini ThoughtLab – niezależnych badań dotyczących ekonomicznych skutków wzrostu popularności płatności cyfrowych w wielkich miastach na całym świecie. Jak się okazuje, w grupie 100 miast objętych badaniem zwiększony stopień korzystania z płatności elektronicznych – przeprowadzanych z użyciem kart czy urządzeń mobilnych – mógłby przynieść korzyści o wartości szacowanej na 470 mld dolarów rocznie, co stanowi równowartość 3% średniego PKB tych miast. Jednym z miast objętych badaniem była Warszawa.

III Inwestycja w roboty może się zwrócić już po roku

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Inwestycja w roboty może się zwrócić już po roku.

Ponad połowa największych firm na świecie rozpoczęła już wdrażanie automatyzacji procesów z wykorzystaniem robotów. Kolejne 19 proc. firm ma zamiar zrobić to w ciągu dwóch lat. Z raportu „The robots are ready. Are you? Untapped advantage in your digital workforce”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte wynika, że docelowo roboty mogą zastąpić jedną piątą pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, a jednocześnie pozwalają na zwiększenie przychodów firm. W opinii menedżerów inwestycje w robotykę mają szansę zwrócić się już po niespełna dwunastu miesiącach.

IV Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank Pocztowy udostępnił przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir.

Od 1 grudnia 2017 r. klienci Banku Pocztowego mogą korzystać z systemu przelewów natychmiastowych Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie pieniędzy między rachunkami bankowymi. Przelewy natychmiastowe można realizować za pośrednictwem kanałów zdalnych – bankowości internetowej Pocztowy24, Contact Centre oraz poprzez nową cyfrową markę Banku Pocztowego – EnveloBank.

V Bilety za 1 zł już po raz trzeci w aplikacji mPay. Tym razem także w Trójmieście

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bilety za 1 zł już po raz trzeci w aplikacji mPay. Tym razem także w Trójmieście.

mPay i Mastercard ponownie zachęcają pasażerów do sięgania w życiu codziennym po nowoczesne, bezgotówkowe rozwiązania płatnicze. Tym razem z tańszych przejazdów można korzystać także w Trójmieście oraz kilkunastu okolicznych miejscowościach. W promocyjnej puli znalazło się 80 tys. biletów komunikacji miejskiej, spośród których każdy kosztuje jedynie złotówkę.