Revolut rozszerza usługi w zakresie kryptowalut. Technologie można wykorzystać na różne sposoby – na przykład do wykrywania komarów. Polski przemysł może zyskać niemal 5 miliardów dolarów dzięki cyfryzacji. Co działo się na kongresie impact fintech’17? Blockchain przyda się w kontaktach ze skarbówką?

I Revolut umożliwi kupno i wymianę Bitcoina, Ethereum oraz Litecoina

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Revolut umożliwi kupno i wymianę Bitcoina, Ethereum oraz Litecoina.

Revolut wyprzedza tradycyjne usługi finansowe umożliwiając użytkownikom kupno, sprzedaż i przechowywanie kryptowalut bezpośrednio w aplikacji w zaledwie kilka sekund. Proces wymiany na Bitcoin, Litecoin czy Ethereum będzie tak samo łatwy i szybki, jak doładowanie konta Revolut w walucie bazowej. Wymiana zajmie tylko 30 sekund, czyniąc Revolut najszybszym i najprostszym sposobem na kupno i sprzedaż kryptowalut.

II Powstaje globalna sieć wykrywania… komarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Powstaje globalna sieć wykrywania… komarów.

Naukowcy z Uniwersytetu Oxfordzkiego opracowali oprogramowanie, które na podstawie dźwięku wydawanego przez komary potrafi nie tylko określić ich gatunek, lecz również śledzić ruch i mapować pokonywane trasy. Wbrew pozorom, projekt nie powstał z myślą o turystach pragnących spędzić czas na świeżym powietrzu z dala od irytujących insektów. Globalna sieć wykrywania komarów to poważne przedsięwzięcie medyczne, którego podstawowym celem jest walka z malarią.

III Polski przemysł może zyskać niemal 5 mld dolarów dzięki cyfryzacji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polski przemysł może zyskać niemal 5 mld dolarów dzięki cyfryzacji.

Jak szacują eksperci Siemens Finance, cyfrowa rewolucja przemysłowa może przynieść polskiej gospodarce łącznie 4,8 mld dolarów. Warunkiem jest wdrożenie i sfinansowanie konkretnych inwestycji w czterech kluczowych obszarach przemysłu – maszynowym, motoryzacyjnym, drukarskim i tworzyw sztucznych.

Główną korzyścią z czwartej rewolucji przemysłowej – tzw. Przemysłu 4.0 – jest zwiększenie produktywności, czyli zdolności do wytwarzania takiej samej liczby towarów przy zmniejszonych kosztach lub większej ich liczby przy takich samych. Przekłada się to na wymierny efekt finansowy. Eksperci Siemens Finance nazwali ten zysk „premią produktywności wynikającą z cyfryzacji”. W raporcie „Digitalization Productivity Bonus: Sector Insights” przeanalizowali cztery kluczowe obszary przemysłowe, w których zastosowanie nowych technologii może przynieść łącznie niemal 5 mld dolarów zysku.

IV Fintechowa strategia dla Polski na impact fintech’17

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Fintechowa strategia dla Polski na impact fintech’17.

Startupy z całego świata i największe nazwiska branży bankowości, ubezpieczeń oraz administracji rządowych. To na Impact fintech’17 mają wykuwać się kluczowe alianse, strategie i decyzje,​ definiujące sektor fintech. Już na początku, na głównej scenie padło kluczowe pytanie. ​Czy za 15 lat ktokolwiek będzie jeszcze potrzebował takich organizacji jak banki?

V Blockchain na linii podatnik – rząd?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Blockchain na linii podatnik – rząd?

Rewolucja technologiczna obejmuje coraz więcej sfer życia. Nie omija to również podatków. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte, autorów raportu „Technologia Blockchain i jej potencjał w podatkach”, jednym z rozwiązań, który może mieć największy wpływ na relację podatników z organami podatkowymi jest Blockchain.