Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (09.01.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 10 stycznia 2018, 07:00 Aktualizacja: 9 stycznia 2018, 22:09

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli coś wczoraj przegapiliście, to nic straconego!

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (09.01.18)

Klienci BGŻ BNP Paribas posiadający iPhony mogą już korzystać z BLIKA. Okazuje się, że nie tylko w Polsce płatności P2P są zdominowane przez banki. Rekonstrukcja  polskiego rządu stała się faktem. Ministerstwo Cyfryzacji zlikwidowane. Kto przejmie jego obowiązki? Jak wygląda polski rynek zamawiania jedzenia online? W Warszawie króluje kebab, a w Krakowie dania obiadowe.

BLIK w aplikacji GOmobile dostępny już dla systemów iOS

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – BLIK w aplikacji GOmobile dostępny już dla systemów iOS.

Z początkiem roku użytkownicy aplikacji mobilnej GOmobile Banku BGŻ BNP Paribas mogą również korzystać z płatności mobilnych BLIK na urządzeniach z systemem iOS. Funkcjonalność dla systemu Android pojawiła się w drugiej połowie grudnia ub.r.

Tym samym klienci Banku mogą w pełni korzystać z jednej z najszybszych metod płatności w sklepach internetowych, a także mają dostęp do usług oraz produktów oferowanych przez Bank – wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w sklepach stacjonarnych.

II W Kanadzie to banki opanowały rynek płatności P2P

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – W Kanadzie to banki opanowały rynek płatności P2P.

Interac to operator, który zdominował kanadyjski rynek płatności społecznościowych dzięki aplikacji e-transfer. W ten sposób tamtejsze banki przejęły lwią cześć rynku zanim pojawił się na nim Venmo – amerykański fintech.

Interac to znana konsumentom kanadyjska marka obszaru płatności powołana do życia 30 lat temu w celu rozwoju współdzielonej przez banki sieci bankomatów. A ponieważ rynek bankowy jest mocno skonsolidowany – wielka szóstka dysponuje aż 85 proc. wartości aktywów wśród 28 banków – sojusz nie był trudny do przeprowadzenia.

III Rekonstrukcja polskiego rządu stała się faktem

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Rekonstrukcja polskiego rządu stała się faktem.

Stało się – dzisiaj w Pałacu Prezydenckim doszło do sporej rekonstrukcji rządu. Premier Morawiecki zapowiadał ją już od kilku tygodni. Wśród zmian przede wszystkim likwidacja Ministerstwa Cyfryzacji i powołanie w jego miejsce resortu Przedsiębiorczości i Technologii.

Ze swojej funkcji odwołani zostali także Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski, Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko. Obowiązki Anny Streżyńskiej przejmie de facto Jadwiga Emilewicz (zdjęcie poniżej), która do tej pory była sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. Prezentujemy pełna lista zmian. Jak je oceniacie?

IV Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązane? Okazuje się, że nie

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Ministerstwo Cyfryzacji rozwiązane? Okazuje się, że nie [Aktualizacja].

W ramach dzisiejszej rekonstrukcji rządu rozwiązano Ministerstwo Cyfryzacji, a na jego miejsce powołano resort Przedsiębiorczości i Technologii. Anna Streżyńska została zdymisjonowana, jej obowiązki de facto przejmie Jadwiga Emilewicz, która stanie na czele nowego ministerstwa.

V Pyszne.pl – w Warszawie króluje kebab

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj – Pyszne.pl – w Warszawie króluje kebab.

Coraz więcej ludzi korzysta z możliwości zamówień jedzenia online. Jednym z liderów na rynku jest portal Pyszne.pl, który oferuje usługę blisko 6000 restauracji w 550 miastach w Polsce. Mimo, że dotychczas Polacy najchętniej zamawiali jedzenie telefoniczne, to zaczęli zauważać plusy, jakie idą za robieniem tego przez Internet.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-09-01-18