Aplikacja mObywatel jest już dostępna także dla posiadaczy iPhone’ów. KIR we współpracy z polskimi bankami i firmą IBM przygotował prototypowe rozwiązanie dla trwałego nośnika – oparte na blockchainie. W KFC nie trzeba stać w kolejce – wystarczy zamówić jedzenie w aplikacji. Czy zakaz handlu w niedzielę odbije się na sprzedaży kredytów? BLIK pochwalił się wynikami w 2017 roku.

I Aplikacja mObywatel dostępna także na iOS

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja mObywatel dostępna także na iOS.

Od kilku miesięcy można już korzystać z bezpłatnej aplikacji na smartfona – mObywatel. Dzięki pilotażowemu rozwiązaniu, które przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, ponad 35 tys obywateli ma już szybki dostęp do swoich mDokumentów. Pierwszą usługą dostępną w aplikacji jest mTożsamość. Od wczoraj aplikacja jest również dostępna na urządzenia z systemem iOS.

II Prototypowe rozwiązania dla trwałego nośnika. Oparte na blockchainie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Prototypowe rozwiązania dla trwałego nośnika. Oparte na blockchainie.

KIR zaprezentował i przeprowadził z sukcesem wraz z bankami testy prototypu platformy dla trwałego nośnika w oparciu o ogólnie dostępne rozwiązanie technologiczne blockchain. Pionierski projekt wykorzystujący tę technologię ma zapewnić integralność i niezaprzeczalność dokumentów i komunikacji prowadzonej z klientami.

III Zamów jedzenie w aplikacji KFC i odbierz je bez kolejki w restauracji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zamów jedzenie w aplikacji KFC i odbierz je bez kolejki w restauracji.

Chyba każdego irytuje oczekiwanie w długich kolejkach – czy to w supermarketach, czy w restauracjach. Dzięki nowej funkcji w aplikacji KFC można poczuć się jak VIP i odebrać zamówienie bez kolejki. Usługa nazywa się „Zamów i odbierz w restauracji. Przeskocz kolejkę”.

IV Zakaz handlu w niedzielę odbije się na sprzedaży kredytów?

W niedzielę 11 marca 2018 r. nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych. Brak handlowych niedziel zmieni strukturę sprzedaży kredytów zaciąganych w weekendy. Jak informowało w grudniu ub. roku Biuro Informacji Kredytowej, Polacy dokonują najwięcej zakupów na raty w soboty i niedziele. Kredyty ratalne w weekendy, udzielane przez banki w sieciach handlowych oraz pożyczki w firmach pozabankowych, stanowią niemal 1/ 4 łącznej sprzedaży kredytów z całego tygodnia.

V Rekordowy BLIK. 33 miliony transakcji w 2017 roku

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Rekordowy BLIK. 33 miliony transakcji w 2017 roku.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK, pochwalił się najnowszymi danymi. Wynika z nich, że w 2017 roku za pomocą BLIKA przeprowadzono aż 33 miliony transakcji o łącznej wartości 4,5 miliona złotych.