Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych. PSD2 coraz bliżej. PZU stawia na telematykę – niedługo rusza PZU GO. Opolska drogówka została wyposażona w terminale. Na razie to pilotaż, ale docelowo wszystkie radiowozy w Polsce mają posiadać takie urządzenia. Bank Pekao S.A. podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą udziału w Programie Akredytyw Eksportowych. Od 9 stycznia klienci PlusBanku mogą korzystać z usługi 3D-Secure, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą w Internecie.

I PSD2 coraz bliżej. Rząd przyjął projekt ustawy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PSD2 coraz bliżej. Rząd przyjął projekt ustawy.

Rząd po rekonstrukcji nie próżnuje. Wczoraj przyjął nowelizację ustawy o usługach płatniczych, która ma dostosować polskie prawo do dyrektywy PSD2. Wdrożenie unijnych przepisów może nastąpić jeszcze w tym kwartale.

Wczoraj tematem numer jeden była rekonstrukcja rządu. Odwołano Antoniego Macierewicza, Konstantego Radziwiłła, Jana Szyszko, Witolda Waszczykowskiego i Annę Streżyńską. Ze względu na to, że nie powołano następcy minister cyfryzacji, mogło wydawać się, że cały resort został zlikwidowany – tym bardziej, że były takie plotki.

II PZU GO – innowacyjne narzędzie telematyczne dla kierowców

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PZU GO – innowacyjne narzędzie telematyczne dla kierowców.

Już wkrótce PZU jako pierwszy ubezpieczyciel w Europie przedstawi swoim klientom PZU GO – innowacyjne rozwiązanie telematyczne, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa kierowców.

Aplikacja mobilna połączona z niewielkim urządzeniem typu beacon pozwoli na automatyczne wezwanie pomocy w razie kolizji lub wypadku.

III Terminale w radiowozach. Pilotaż w Opolu

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Terminale w radiowozach. Pilotaż w Opolu.

Opolska policja jako pierwsza w kraju jest już w posiadaniu terminali płatniczych. To program pilotażowy. Jeżeli się sprawdzi, to niebawem otrzymają je patrole w całej Polsce. Dzięki tym urządzeniom możemy natychmiast uregulować naszą należność, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

IV Bank Pekao jeszcze mocniej wspiera firmy w międzynarodowej ekspansji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank Pekao jeszcze mocniej wspiera firmy w międzynarodowej ekspansji.

Bank Pekao S.A. podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego dotyczącą udziału w Programie Akredytyw Eksportowych. Program pozwala Pekao potwierdzać akredytywy eksportowe do krajów o podwyższonym ryzyku. Dzięki temu bank jeszcze mocniej będzie mógł wspierać polskie firmy w ekspansji na rynkach zagranicznych.

Podpisana w środę 10 stycznia umowa z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umożliwi awizowanie akredytyw eksportowych na rynki o podwyższonym ryzyku, dzięki przejęciu przez BKG ryzyka banku zagranicznego. Program Akredytyw Eksportowych rozszerzy możliwości potwierdzania akredytyw przez Bank Pekao swoim klientom.

V PlusBank wprowadza usługę 3D-Secure

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PlusBank wprowadza usługę 3D-Secure.

Od 9 stycznia klienci PlusBanku mogą korzystać z usługi 3D-Secure, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą w Internecie.

Karty płatnicze wydane przez Plus Bank (dla klientów indywidualnych  i firmowych) mają od 9 stycznia włączoną usługę 3D-Secure. Oznacza to, że dokonując transakcji kartami płatniczymi w sklepach internetowych, które udostępniają usługę 3D-Secure, klient może zostać poproszony o przeprowadzenie dodatkowego potwierdzenia dokonywanej transakcji.