Banki nie ufają Bitcoinowi. Pierwsze z nich wypowiedziały umowy klientom, którzy posługują się kryptowalutami. Bank Pocztowy przygotował stronę w języku ukraińskim. Najwyższy hierarcha muzułmański Egiptu krytykuje Bitcoina. Jego zdaniem prowadzi do ignorancji. W BZ WBK reklamacje rozpatrzy robot. Czy maszyny mogą pracować ramię w ramię z człowiekiem?

I Banki sceptyczne wobec Bitcoina

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Banki sceptyczne wobec Bitcoina.

Pierwsze polskie banki wypowiedziały umowy na prowadzenie rachunków platformom obrotu bitcoinem. Na razie zrobiły to Bank Zachodni WBK i Bank Pekao. Ciąg dalszy nastąpi. Dlaczego bankowcy odwracają się od kryptowalut? Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego prowadzą kampanię informacyjną ostrzegającą przed ryzykiem kryptowalut. Zwracają uwagę, że można stracić zainwestowane środki, bo nie są gwarantowane przez państwo.

II Strona Banku Pocztowego dostępna w języku ukraińskim

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Strona Banku Pocztowego dostępna w języku ukraińskim.

Od 10 stycznia obywatele Ukrainy mogą korzystać z ukraińskojęzycznej wersji strony internetowej banku. Następnie Bank Pocztowy udostępni obsługę Contact Center w języku ukraińskim oraz zatrudni w wybranych placówkach Doradców Klientów posługujących się, poza językiem polskim, także ukraińskim.

III Islam przeciwko Bitcoinowi. Prowadzi do ignorancji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Islam przeciwko Bitcoinowi. Prowadzi do ignorancji.

Wielki Mufti Egiptu Shawki Allam wydał fatwę (edykt religijny) krytykującą Bitcoina. Zdaniem przywódcy religijnego Egiptu handel kryptowalutą prowadzi do „oszustw, zdrady i ignorancji”. Czy to poważny cios dla Bitcoina?

Zdaniem Allama z kryptowalut korzystają głównie terroryści i przemytnicy narkotyków, którzy za ich pomocą finansują swoje operacje. Czy to nie przesada? Słowa egipskiego hierarchy zdaje się potwierdzać badanie australijskich naukowców. Miesiąc temu odkryli, że przy prawie połowie śledzonych przez nich transakcji BTC był wykorzystywany w sposób niezgodny z prawem.

IV Robot rozpatrzy reklamację w BZ WBK

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Robot rozpatrzy reklamację w BZ WBK.

Bank Zachodni WBK uruchomił pierwsze roboty w procesach bankowych. Nowe rozwiązania, oparte na technologii RPA, umożliwiły m.in. skrócenie czasu rozpatrywania wybranych typów reklamacji średnio z 2 dni do kilku godzin.

Roboty to zaawansowane programy realizujące czynności manualne, wykonywane dotychczas przez pracowników. Zostały one stworzone w oparciu o technologię Robotic Process Automation (RPA) i mogą wykonywać czynności operacyjne, transakcyjne czy przenosić dane pomiędzy systemami. Najważniejsze korzyści z zastosowania robotów to krótszy czas realizacji zadań, eliminacja popełnianych błędów, możliwość pracy przez całą dobę, a w konsekwencji – obniżenie kosztów działania banku.

V Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem? Do tego daleka droga

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem? Do tego daleka droga.

Jak zautomatyzować swój biznes? Brytyjski sklep internetowy znalazł rozwiązanie. Robotyczne ramiona, autonomiczne samochody dostawcze i wreszcie prototyp robota, pomagający pracownikom magazynu.

Mowa o brytyjskim supermarkecie online Ocado, który testuje robota ARMAR-6. Jest to część programu finansowanego z budżetu Unii Europejskiej, który ma na celu rozwijanie tak zwanych „collaborative robots”, czyli robotów, które mogą pracować ramię w ramię z człowiekiem.