moBiLET nawiązuje współpracę z BLIKiem. Klienci otrzymają nawet 50% zwrot kosztów. Ponad 3 miliardy złotych zysku PKO Banku Polskiego w roku 2017. Visa nawiązuje współpracę z Mennicą Polską – główny cel to rozwój płatności zbliżeniowych w komunikacji miejskiej. Cinkciarz wygrywa w unijnym trybunale sprawę o logo. Ten bank stawia na urządzenia ubieralne i wydaje bransoletki płatnicze.

I Zwrot kosztów za bilety. Promocja moBiLET i BLIK

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zwrot kosztów za bilety. Promocja moBiLET i BLIK.

Użytkownicy aplikacji moBILET mogą odzyskać nawet 50% kosztów za bilety opłacone BLIKiem. Promocja będzie obowiązywała do 1 lipca 2018 roku.

II Ponad 3 miliardy złotych zysku PKO Banku Polskiego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ponad 3 miliardy złotych zysku PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski wypracował najwyższy zysk netto w sektorze bankowym, który wyniósł 3,1 mld zł i był o 8 proc. wyższy niż przed rokiem. Powtarzalny zysk netto wzrósł przy tym aż o 28 proc. Przyczynił się do tego wyraźny wzrost wyniku na działalności biznesowej, który na koniec roku wyniósł 12,6 mld zł i rósł głównie dzięki silnej poprawie wyniku odsetkowego (wzrost o 11 proc. r/r do poziomu 8,6 mld zł) oraz wyniku prowizyjnego (wzrost o 10,2 proc. r/r do poziomu 3 mld zł).

III Visa nawiązuje współpracę z Mennicą Polską

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Visa nawiązuje współpracę z Mennicą Polską.

Visa poinformowała o przystąpieniu kolejnych 14 firm technologicznych z 10 krajów do programu Visa Ready for Transit. Partnerami programu są dostawcy rozwiązań technologicznych, które przyspieszają i ułatwiają korzystanie z transportu publicznego, w szczególności komunikacji miejskiej, dzięki płatnościom zbliżeniowym. Tym samym Visa Ready for Transit przyczynia się do upowszechnienia takich płatności w transporcie publicznym na całym świecie. Program wystartował w listopadzie 2017 r., a pierwszymi partnerami były firmy Vix i Worldline.

IV Cinkciarz wygrywa w unijnym trybunale sprawę o logo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Cinkciarz wygrywa w unijnym trybunale sprawę o logo.

Sąd Unii Europejskiej przyznał rację spółce Cinkciarz, stwierdzając nieważność odmowy zarejestrowania graficznego znaku towarowego spółki zawierającego symbole walut „€” i „$” jako unijnego znaku towarowego.

V Ten bank wydaje bransoletki płatnicze

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ten bank wydaje bransoletki płatnicze.

Riyad Bank, bank z Arabii Saudyjskiej, wpadł na nowy pomysł promocji swoich usług. Wydaje bransoletki i naklejki na smartfona, dzięki którym można płacić zbliżeniowo. Opaska może zostać podpięta do istniejącego konta klienta – zarówno debetowego, jak i pre-paid.