BLIK trafia do kolejnego sklepu internetowego. NBP i KNF ponownie ostrzega przed inwestycjami kryptowaluty. mytaxi integruje Google Maps jako nawigację bezpośrednio w aplikacji kierowcy. Czy za pięć lat będziemy sprzedawać ponad 5 milionów smartfonów dziennie? Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową.

I BLIKIEM zapłacisz za zakupy w OleOle

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – BLIKIEM zapłacisz za zakupy w OleOle.

BLIK w kolejnym sklepie internetowym – teraz pora na OleOle.pl. Płacimy w sieci coraz wygodniej i bezpieczniej.

Od teraz składając zamówienie w sklepie internetowym OleOle.pl, można błyskawicznie zapłacić za zakupy za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Dzięki Tpay. com płatności BLIKIEM zostały niedawna zintegrowane w OleOle.pl, stając się nowoczesnym i szybkim sposobem płatności dla wszystkich Klientów odwiedzających ten sklep.

II NBP i KNF ponownie ostrzegają przed Bitcoinem

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – NBP i KNF ponownie ostrzegają przed Bitcoinem.

Narodowy Bank Polski wraz z Komisją Nadzoru Finansowego prowadzi kampanię informacyjną ostrzegającą przed ryzykiem związanym z inwestowaniem w „waluty” wirtualne, takie jak bitcoin, litecoin czy ether.

To kolejne wspólne działanie NBP i KNF przeciwko kryptowalutom. W lipcu bieżącego roku urzędy opublikowały komunikat, w którym ostrzegały przed inwestycjami w BTC i inne „waluty” wirtualne. „„Waluty” wirtualne nie są pieniądzem elektronicznym, nie mieszczą się w zakresie ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o usługach płatniczych oraz ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o obrocie instrumentami finansowymi.” – czytaliśmy w lipcowym komunikacie.

III mytaxi integruje Mapy Google jako nawigację bezpośrednio w aplikacji kierowcy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj- mytaxi integruje Mapy Google jako nawigację bezpośrednio w aplikacji kierowcy.

W ramach najnowszej aktualizacji aplikacji mytaxi dla kierowców, Mapy Google zostają z nią zintegrowane jako nawigacja. Od teraz trasa dojazdu będzie widoczna i aktualizowana w czasie rzeczywistym w aplikacji kierowcy, co pozwoli mu zobaczyć aktualne natężenie ruchu na drodze, a także pojawiające się na trasie korki i utrudnienia.

IV Za pięć lat będziemy sprzedawać pięć milionów smartfonów dziennie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Za pięć lat będziemy sprzedawać pięć milionów smartfonów dziennie.

Do końca 2023 roku użytkownikami smartfonów w krajach rozwiniętych będzie ponad 90 proc. dorosłych osób. Roczna sprzedaż telefonów w 2023 wyniesie 1,85 miliarda sztuk. Ale rosnąć będzie nie tylko ich ilość, ale też jakość. Jak przewiduje 17. edycja raportu „Global TMT Predictions 2018”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte, w ciągu pięciu najbliższych lat elementy sztucznej inteligencji w smartfonach będą standardem, a już w 2018 roku przynajmniej miliard użytkowników za ich pośrednictwem będzie tworzyć treści w rozszerzonej rzeczywistości.

V Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Play celuje w rynek InsurTech i uruchamia własną platformę ubezpieczeniową.

Play poinformował dzisiaj o uruchomieniu nowej usługi – mobilnej platformy do sprzedaży polis. Oferta jest skierowana tylko do abonentów sieci i na razie tylko do osób posiadających telefon z Androidem.

Ubezpieczenia będą oferowane w sześciu kategoriach: Zdrowie, Bezpieczeństwo, Dom i Rodzina, Smartfon, Podróże i Sport, Motoryzacja. Posiadaczy iPhone’ów uspokajamy, aplikacja na iOS ma pojawić się jeszcze przed Nowym Rokiem.