Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (13.02.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 14 lutego 2018, 07:00 Aktualizacja: 13 lutego 2018, 21:21

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli wczoraj coś przegapiliście, to nic straconego!

Mieszkańcy Warszawy za parkowanie coraz częściej płacą mobilnie lub kartą. Poznajcie aplikację Haiz, która pozwala kontrolować wydatki swojego dziecka. Apple Music w promocyjnej cenie także dla studentów z Polski. Blizzard zarobił ponad 4 miliardy dolarów na mikropłatnościach. Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain.

I Za parkowanie płacimy bezgotówkowo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Za parkowanie płacimy bezgotówkowo.

Kierowcy coraz chętniej płacą za parkowanie kartą lub przez urządzenie mobilne, a coraz rzadziej gotówką. W 2017 roku łączne wpływy z parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wyniosły 94,9 mln zł i były o 4,5% wyższe niż rok wcześniej – podaje warszawski Zarząd Dróg Miejskich.

II Aplikacja Haiz – kontroluj wydatki swojego dziecka

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja Haiz – kontroluj wydatki swojego dziecka.

Alior Bank wypuścił na rynek aplikację Haiz ułatwiającą między innymi kontrolę wydatków naszej pociechy. Jest idealna dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, na co i ile ich dziecko wydaje pieniędzy. Ponadto umożliwia szybką komunikację między użytkownikami aplikacji.

III Apple Music – promocja dla studentów dostępna także w Polsce

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple Music – promocja dla studentów dostępna także w Polsce.

Użytkownicy sprzętu firmy Apple wiedzą, że ich usługa Apple Music była dostępna w Polsce jedynie w swej regularnej cenie. Teraz ulega to zmianie. Każdy student w Polsce posiadający uczelniane konto e-mail będzie mógł z niej korzystać z 50% zniżką.

IV Ile można zarobić na mikropłatnościach? Nawet 4 miliardy dolarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ile można zarobić na mikropłatnościach? Nawet 4 miliardy dolarów.

Activision Blizzard podzielił się wynikami finansowymi z zeszłego roku. Za pośrednictwem mikropłatności firma zarobiła ponad 4 miliardy dolarów. Co ciekawe cała suma przychodów z roku 2017 to ponad 7 miliardów dolarów.

V Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain.

Polskie banki zakończyły testowanie rozwiązania blockchain polskiej firmy Billon w celu wykorzystania tej technologii do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów. Testy wydajnościowe potwierdziły możliwość przetwarzania 5 milionów dokumentów dziennie, co spełnia potrzeby nawet największych instytucji finansowych w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-13-02-18