Mieszkańcy Warszawy za parkowanie coraz częściej płacą mobilnie lub kartą. Poznajcie aplikację Haiz, która pozwala kontrolować wydatki swojego dziecka. Apple Music w promocyjnej cenie także dla studentów z Polski. Blizzard zarobił ponad 4 miliardy dolarów na mikropłatnościach. Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain.

I Za parkowanie płacimy bezgotówkowo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Za parkowanie płacimy bezgotówkowo.

Kierowcy coraz chętniej płacą za parkowanie kartą lub przez urządzenie mobilne, a coraz rzadziej gotówką. W 2017 roku łączne wpływy z parkowania w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wyniosły 94,9 mln zł i były o 4,5% wyższe niż rok wcześniej – podaje warszawski Zarząd Dróg Miejskich.

II Aplikacja Haiz – kontroluj wydatki swojego dziecka

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aplikacja Haiz – kontroluj wydatki swojego dziecka.

Alior Bank wypuścił na rynek aplikację Haiz ułatwiającą między innymi kontrolę wydatków naszej pociechy. Jest idealna dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, na co i ile ich dziecko wydaje pieniędzy. Ponadto umożliwia szybką komunikację między użytkownikami aplikacji.

III Apple Music – promocja dla studentów dostępna także w Polsce

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple Music – promocja dla studentów dostępna także w Polsce.

Użytkownicy sprzętu firmy Apple wiedzą, że ich usługa Apple Music była dostępna w Polsce jedynie w swej regularnej cenie. Teraz ulega to zmianie. Każdy student w Polsce posiadający uczelniane konto e-mail będzie mógł z niej korzystać z 50% zniżką.

IV Ile można zarobić na mikropłatnościach? Nawet 4 miliardy dolarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ile można zarobić na mikropłatnościach? Nawet 4 miliardy dolarów.

Activision Blizzard podzielił się wynikami finansowymi z zeszłego roku. Za pośrednictwem mikropłatności firma zarobiła ponad 4 miliardy dolarów. Co ciekawe cała suma przychodów z roku 2017 to ponad 7 miliardów dolarów.

V Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Już niedługo polskie banki skorzystają z technologii blockchain.

Polskie banki zakończyły testowanie rozwiązania blockchain polskiej firmy Billon w celu wykorzystania tej technologii do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów. Testy wydajnościowe potwierdziły możliwość przetwarzania 5 milionów dokumentów dziennie, co spełnia potrzeby nawet największych instytucji finansowych w Polsce.