Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (13.03.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 14 marca 2018, 07:00 Aktualizacja: 14 marca 2018, 17:30

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli wczoraj coś przegapiliście, to nic straconego!

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (13.03.18)

GPW Asystent to pierwszy czatbot w historii Giełdy. Startuje IgoriaCard, która chce być konkurencją dla Revoluta. Wysoki udział fintechów w finansowaniu hipotek w USA. Bank Zachodni WBK prezentuje nowości w swojej aplikacji mobilnej. Wiemy coraz więcej o PSD2. Komisja Europejska publikuje RTS-y.

I GPW wdraża pierwszego czatbota

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – GPW wdraża pierwszego czatbota.

GPW Asystent to pierwszy chatbot w historii Giełdy, stworzony przez twórców aplikacji mobilnych z MoveApp (Grupa Me & My Friends). Umożliwia on inwestorom szybki dostęp do indeksów i notowań spółek oraz udostępnia najnowsze wiadomości rynkowe z Polskiej Agencji Prasowej, dotyczące emitentów.

II Chcą być konkurencją dla Revoluta. Startuje IgoriaCard

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Chcą być konkurencją dla Revoluta. Startuje IgoriaCard.

Wczoraj wystartowała IgoriaCard, czyli wielowalutowa karta pre-paid, dzięki której można wygodnie płacić za granicą i wymieniać waluty po korzystnym kursie. Cały proces przebiega bardzo podobnie jak w przypadku Revoluta. Zasilamy konto złotówkami, a przy płatności za granicą IgoriaCard przewalutuje nasze środki po korzystnym kursie kantoru internetowego – bez prowizji.

III Wysoki udział fintechów w finansowaniu hipotek w USA

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Wysoki udział fintechów w finansowaniu hipotek w USA.

Niespodziewanie dobre dane dla sektora fintech przyniósł lutowy raport nowojorskiej Rezerwy Federalnej. Okazuje się, że udział firm technologicznych w finansowaniu amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych wzrósł z 2 proc. w roku 2010 do 8 proc. sześć lat później. W liczbach bezwzględnych to zmiana z 34 mld dol. do 161 mld dolarów.

IV Nie tylko ubezpieczenia. BZ WBK prezentuje nowości w aplikacji

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nie tylko ubezpieczenia. BZ WBK prezentuje nowości w aplikacji.

BZ WBK poinformował dzisiaj o kolejnych zmianach w aplikacji mobilnej BZWBK24. Poprawki dotyczą zmian w historii rachunku, zarządzaniem powiadomieniami push i doradcy online w aplikacji. Wcześniej pisaliśmy o nowej funkcji w BZWBK24, czyli ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dzięki temu kierowcy w wygodny sposób mogą kupić polisę OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE, bez konieczności wizyty u agenta.

V Wiemy coraz więcej o PSD2. Komisja Europejska publikuje RTS-y

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Wiemy coraz więcej o PSD2. Komisja Europejska publikuje RTS-y.

Komisja Europejska opublikowała dziś podpisane regulacyjne standardy techniczne dotyczące dyrektywy PSD2. RTS-y definiują takie zagadnienia jak silne uwierzytelnianie, czy screen scraping, czyli kwestię dostępu do rachunków klienta. Zaczną obowiązywać we wrześniu 2019 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-13-03-18