Challenger banki zyskują na popularności. Jak robi to brytyjski Monzo? Aplikacja paliwowa JustDrive usunięta ze sklepów Google Play i Apple Pay. UOKiK bierze pod lupę karty za 0 zł. Czy naprawdę są darmowe? Firma e-point przygotowała raport „2018” Trendy w projektowaniu portali dla bankowości” – Fintek.pl jest patronem raportu. Już niedługo w BLIKu pojawi się nowa funkcja.

I Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?.

Challenger banki, działające z reguły wyłącznie w obszarze mobile funkcjonują głównie w Wielkiej Brytanii. To zasadniczo fintechy, które uzyskały bankową licencję. Tandem, Atom Bank, Starling, Aldemore i wiele innych. Ich narodziny umożliwił po roku 2013 liberalny brytyjski nadzór finansowy – Financial Conduct Authority.

II Kłopotów JustDrive ciąg dalszy. Aplikacja znika ze sklepów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kłopotów JustDrive ciąg dalszy. Aplikacja znika ze sklepów.

Aplikacja JustDrive zniknęła ze sklepów Google Play i App Store. Powodem ma być konflikt na linii JustDrive – Orlen. Skąd ta nagła zmiana podejścia koncernu paliwowego?

III Karty za 0 zł pod lupą UOKiK. Czy naprawdę nic nie kosztują?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Karty za 0 zł pod lupą UOKiK. Czy naprawdę nic nie kosztują?.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymywał skargi na to, że banki pobierają opłaty za kartę debetową, mimo że konsument dokonał w danym okresie rozliczeniowym płatności kartą w wymaganej ilości lub wartości transakcji. W związku z tymi sygnałami, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził praktyki 18 banków, z czego zastrzeżenia wzbudziło 13.

IV Oto najważniejsze trendy w projektowaniu portali dla bankowości

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Oto najważniejsze trendy w projektowaniu portali dla bankowości.

Zapraszamy do lektury iście fintechowego raportu „2018: Trendy w projektowaniu portali dla bankowości„. Raport przygotowała firma e-point, a jednym z patronów była redakcja Fintek.pl.

V Nowa funkcja w BLIKu już niedługo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowa funkcja w BLIKu już niedługo.

Już w połowie 2018 roku Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK, planuje wprowadzić nową funkcję. Wchodząc w kontakty na smartfonie od razu zobaczymy kto z naszych znajomych ma włączoną opcję przelewu na telefon.