Partner serwisu Visa dla biznesu

Zdarzyło się wczoraj… Najważniejsze informacje z minionego dnia (14.02.18)

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 15 lutego 2018, 07:00 Aktualizacja: 14 lutego 2018, 16:13

Zapraszamy na przegląd najważniejszych informacji fintechowych z poprzedniego dnia. Co warto wiedzieć dziś rano? Jeżeli wczoraj coś przegapiliście, to nic straconego!

Challenger banki zyskują na popularności. Jak robi to brytyjski Monzo? Aplikacja paliwowa JustDrive usunięta ze sklepów Google Play i Apple Pay. UOKiK bierze pod lupę karty za 0 zł. Czy naprawdę są darmowe? Firma e-point przygotowała raport „2018” Trendy w projektowaniu portali dla bankowości” – Fintek.pl jest patronem raportu. Już niedługo w BLIKu pojawi się nowa funkcja.

I Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Challenger banki zdobywają rynek. Jak robi to Monzo?.

Challenger banki, działające z reguły wyłącznie w obszarze mobile funkcjonują głównie w Wielkiej Brytanii. To zasadniczo fintechy, które uzyskały bankową licencję. Tandem, Atom Bank, Starling, Aldemore i wiele innych. Ich narodziny umożliwił po roku 2013 liberalny brytyjski nadzór finansowy – Financial Conduct Authority.

II Kłopotów JustDrive ciąg dalszy. Aplikacja znika ze sklepów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kłopotów JustDrive ciąg dalszy. Aplikacja znika ze sklepów.

Aplikacja JustDrive zniknęła ze sklepów Google Play i App Store. Powodem ma być konflikt na linii JustDrive – Orlen. Skąd ta nagła zmiana podejścia koncernu paliwowego?

III Karty za 0 zł pod lupą UOKiK. Czy naprawdę nic nie kosztują?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Karty za 0 zł pod lupą UOKiK. Czy naprawdę nic nie kosztują?.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymywał skargi na to, że banki pobierają opłaty za kartę debetową, mimo że konsument dokonał w danym okresie rozliczeniowym płatności kartą w wymaganej ilości lub wartości transakcji. W związku z tymi sygnałami, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdził praktyki 18 banków, z czego zastrzeżenia wzbudziło 13.

IV Oto najważniejsze trendy w projektowaniu portali dla bankowości

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Oto najważniejsze trendy w projektowaniu portali dla bankowości.

Zapraszamy do lektury iście fintechowego raportu „2018: Trendy w projektowaniu portali dla bankowości„. Raport przygotowała firma e-point, a jednym z patronów była redakcja Fintek.pl.

V Nowa funkcja w BLIKu już niedługo

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowa funkcja w BLIKu już niedługo.

Już w połowie 2018 roku Polski Standard Płatności, operator systemu BLIK, planuje wprowadzić nową funkcję. Wchodząc w kontakty na smartfonie od razu zobaczymy kto z naszych znajomych ma włączoną opcję przelewu na telefon.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

zdarzylo-sie-wczoraj-najwazniejsze-informacje-minionego-14-02-18