Gadu-Gadu ma nowego właściciela i wraca na polski rynek. Uber Eats przedstawił odważne plany ekspansji. FlixBus testuje elektryczne autobusy dalekobieżne. Startuje Garmin Pay – usługa pozwalająca na płacenie zegarkiem. Na razie dla klientów BZ WBK. Już 6 tysięcy przedsiębiorców dołączyło do Programu Polska Bezgotówkowa – w ciągu pierwszych 5 tygodni.

I Gadu-Gadu wraca na polski rynek!

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Gadu-Gadu wraca na polski rynek.

Chyba każdy z millenialsów pamięta klasykę z dzieciństwa – Gadu-Gadu. Jeden z pierwszych komunikatorów na polskim rynku, dziś prócz sentymentalnych wspomnień nie wzbudza w nikim większych emocji. Kiedyś była to prawdziwa rewolucja. Platforma GG, czyli komunikator oraz powiązane z nim serwisy zostały kupione przez firmę England.pl, która specjalizuje się w przelewach międzynarodowych.

II Odważne plany ekspansji Uber Eats

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Odważne plany ekspansji Uber Eats.

Rośnie apetyt na Uber Eats. Jeszcze w tym roku z możliwości zamawiania jedzenia przez smartfona będą mogli skorzystać mieszkańcy 100 nowych miast w Europie Środkowo-Wschodniej, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

III FlixBus testuje elektryczne autobusy dalekobieżne

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – FlixBus testuje elektryczne autobusy dalekobieżne.

FlixBus, jeden z największych w Europie operatorów dalekobieżnych połączeń autobusowych, inwestuje w e-mobilność. Jako pierwsza na świecie firma przetestuje dalekobieżne autobusy elektryczne. Pierwszy w pełni elektryczny FlixBus rozpocznie testy na trasie Paryż-Amiens już w kwietniu, kolejny wyjedzie na ulice latem 2018 na trasie między Hessen a Baden-Württemberg w Niemczech.

IV Zapłać zegarkiem. Garmin Pay już w Polsce

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zapłać zegarkiem. Garmin Pay już w Polsce.

Bank Zachodni WBK, Mastercard i Garmin wspólnie uruchamiają płatności zbliżeniowe z wykorzystaniem zegarka. Usługa nazywa się Garmin Pay i ma to być pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

V 6 tysięcy przedsiębiorców w Programie Polska Bezgotówkowa

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – 6 tysięcy przedsiębiorców w Programie Polska Bezgotówkowa.

Fundacja poinformowała, że w ciągu pierwszych 5 tygodni do Programu „Polska Bezgotówkowa” przystąpiło już 6000 przedsiębiorców, reprezentujących przede wszystkim sektor handlowo-usługowy.