Kurs Bitcoina zbliżał się do 10 tysięcy dolarów, aż w końcu wieczorem go przekroczył. Google Chrome wprowadza wbudowanego adblocka – można już pobrać aktualizację. Reforma emerytalna i Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy to dobra zmiana? BLIK jest już dostępny dla klientów Raiffeisen Polbanku. Ustawa implementująca PSD2 trafi do Komisji Finansów Publicznych na początku marca.

I Koniec kryzysu? Kurs Bitcoina zbliża się do 10 tysięcy dolarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Koniec kryzysu? Kurs Bitcoina zbliża się do 10 tysięcy dolarów.

Kurs Bitcoina rośnie dzisiaj o ponad 11% i sukcesywnie zbliża się do granicy 10 tysięcy dolarów. Po ostatnich miesiącach gwałtownych spadków to na pewno korzystna informacja dla krypto inwestorów.

II Google Chrome wprowadza wbudowanego adblocka

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Google Chrome wprowadza wbudowanego adblocka.

Już dziś można pobrać aktualizację przeglądarki Google Chrome, po której uciążliwe reklamy będą blokowane automatycznie. Google zapowiadało wyposażenie Chrome’a we wbudowanego adblocka pod koniec zeszłego roku. Nowe oprogramowanie jest wymierzone głównie w automatycznie odtwarzające się filmiki reklamowe i tak zwane pop-upy, czyli reklamy wyskakujące od razu po wejściu na stronę – zazwyczaj zasłaniające cała witrynę.

III Reforma emerytalna i Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy to dobra zmiana?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Reforma emerytalna i Pracownicze Plany Kapitałowe. Czy to dobra zmiana?.

Ministerstwo Finansów przekazało dziś projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych do konsultacji społecznych, uzgodnień międzyresortowych i Rady Dialogu Społecznego. Przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu rozpoczną teraz konsultacje nowych rozwiązań. Czy PPK to dobra zmiana?

IV BLIK już dostępny dla klientów Raiffeisen Polbank

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – BLIK już dostępny dla klientów Raiffeisen Polbank.

Od połowy lutego klienci Raiffeisen Polbanku mogą korzystać z płatności BLIK. Tym samym zyskali możliwość szybkiego, bezpiecznego i wygodnego płacenia w Internecie, wypłacania gotówki z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach. Na razie niedostępne pozostaną przelewy na numer telefonu, ale mają pojawić się jeszcze w tym roku.

V Ustawa implementująca PSD2 trafi do Komisji Finansów Publicznych na początku marca

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ustawa implementująca PSD2 trafi do Komisji Finansów Publicznych na początku marca.

Projekt ustawy o usługach płatniczych, która zaimplementuje do polskiego prawa dyrektywę PSD2, trafi na posiedzenie podkomisji sejmowej 1 marca. Posiedzenie Komisji Finansów Publicznych (dokładnie podkomisji stałej ds. instytucji finansowych) planowane jest na godzinę 12.00.