Nethone otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 21 mln złotych. Kwota zostanie przeznaczona na walkę z fraudem i e-dopingiem. Startuje aplikacja Curve, która pozwala nosić  jedną kartę płatniczą zamiast kilku. Polska gra planszowa pobiła rekord na Kickstarterze. Apple zapłaci podatek w wysokości 38 miliardów dolarów. Instagram wprowadza nową funkcję, której nie ma Snapchat.

I Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i e-dopingiem

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Ponad 21 mln zł na walkę z fraudem i e-dopingiem.

Nethone – dostawca opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań antyfraudowych oraz z obszaru Business Intelligence – ogłasza, że realizowane i współrealizowane przez nią projekty otrzymały z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) dofinansowania opiewające łącznie na kwotę ponad 16 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na realizację zaawansowanych przedsięwzięć badawczo-rozwojowych w dziedzinach biometrii behawioralnej i sztucznej inteligencji.

II Jedna karta zamiast kilku. Startuje aplikacja Curve

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Jedna karta zamiast kilku. Startuje aplikacja Curve.

Aplikacja Curve startuje na dobre. Wczoraj została udostępniona klientom na terenie Wielkiej Brytanii. Do tej pory działała jedynie w wersji beta i była dostępna dla użytkowników biznesowych. Curve to wirtualny portfel, który pozwala na połączenie kilku kart w jednej aplikacji i jednej karcie od Curve – wpieranej przez Mastercard.

III Rekordowa zbiórka Polaków na Kickstarterze

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Rekordowa zbiórka Polaków na Kickstarterze.

Jak zebrać prawie 1,5 miliona dolarów w niecałe 24 godziny? Oni znaleźli na to sposób! Tak mógłby brzmieć trochę „clickbaitowy” tytuł tego artykułu… Ale tylko trochę, ponieważ to stało się naprawdę. Twórcy polskiej gry planszowej Nemesis zebrali taką sumę na Kickstarterze niecały dzień po rozpoczęciu zbiórki.

Do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze 20 dni, ale już wiadomo, że będzie to rekordowe przedsięwzięcie Polaków na Kickstarterze. Nemesis to gra planszowa w stylu „survival horror”, realizowana przez wrocławską firmę Awaken Realms.

IV Apple wesprze gospodarkę USA. Zapłacą 38 miliardów dolarów podatku

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Apple wesprze gospodarkę USA. Zapłacą 38 miliardów dolarów podatku.

Apple przedstawiło plany na najbliższe 5 lat. Wśród założeń między innymi budowa nowej siedziby, powstanie 20 tysięcy miejsc pracy i przede wszystkim uiszczenie gigantycznego podatku – 38 miliardów dolarów od przychodów uzyskanych za granicą. Wszystkie zaplanowane inwestycje mają przynieść amerykańskiej gospodarce 350 miliardów USD. Skąd takie plany firmy Tima Cooka? Ma to przede wszystkim związek z polityką Donalda Trumpa i presją na inwestycje w kraju.

V Instagram wprowadza nową funkcję. Coś czego nie ma Snapchat

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Instagram wprowadza nową funkcję. Coś czego nie ma Snapchat.

Rywalizacja Instagrama ze Snapchatem trwa w najlepsze. Odkąd Evan Spiegel nie zgodził się na sprzedaż swojej firmy Markowi Zuckerbergowi, właściciel Facebooka postanowił pokazać Snapchatowi gdzie jego miejsce. Kupił malutki Instagram i rzucił wyzwanie Spieglowi. Teraz Instagram wprowadza nową funkcję, która pozwoli na publikowanie postów zawierających sam tekst.