Nie wszyscy w rządzie Prawa i Sprawiedliwości są przeciwni kryptowalutom. Za załatwianie spraw w urzędach stanu cywilnego można już zapłacić online. Nowe funkcjonalności w mDokumentach – poznajcie aplikacje mWeryfikator. Kasy fiskalne w Uberze? Będzie można płacić gotówką. Posiadacze Bitcoina już nie będą anonimowi.

I PiS nie jest przeciwny kryptowalutom. Trwają konsultacje

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – PiS nie jest przeciwny kryptowalutom. Trwają konsultacje.

Kryptowaluty są w Polsce na cenzurowanym? Wśród władz Bitcoin kojarzony jest tylko z szarą strefą? Nic bardziej mylnego. W ramach Komisji Finansów Publicznych trwają konsultacje nad uregulowaniem Bitcoina i innych kryptowalut w Polsce. Jak powiedział redakcji Fintek.pl poseł Klubu Prawa i Sprawiedliwości i członek Komisji Finansów Publicznych Wojciech Murdzek trzeba umieć „oddzielić ziarna od plew”.

II Płatności internetowe w urzędach stanu cywilnego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Płatności internetowe w urzędach stanu cywilnego.

Za zamówione online akty stanu cywilnego płatności można dokonywać już za pośrednictwem bankowości elektronicznej. To kolejne ułatwienie dla obywateli w kontakcie z administracją i duży krok w budowie kompleksowego systemu państwowych e-usług.

By opłacić zamówione przez internet odpisy aktu stanu cywilnego nie trzeba już osobiście udawać się na pocztę czy urzędu. Dziś na platformie ePUAP uruchomiona została nowa wersja obsługi płatności, dzięki której opłaty za zamówione online odpisy aktu urodzenia lub małżeństwa, można dokonać przy użyciu bankowości elektronicznej.

III Nowe funkcjonalności w mDokumentach

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowe funkcjonalności w mDokumentach.

Okazanie tożsamości przy zakupie fajerwerków, meldowaniu w hotelu, czy wypożyczeniu sprzętu sportowego od dziś będzie łatwiejsze. Dzięki nowej funkcjonalności przedsiębiorcy mogą w sposób szybki i wiarygodny zweryfikować dane klientów legitymujących się dokumentami w telefonie.

Teraz Ministerstwo Cyfryzacji rozszerza możliwości wykorzystania mDokumentów także dla sytuacji, gdy obywatel chce okazać swoje dane w kontaktach z biznesem. Od 15 grudnia br., dzięki dostępnej w Google Play aplikacji mWeryfikator, każdy przedsiębiorca będzie mógł zweryfikować dane okazywane mu przez klienta na smartfonie.

IV Kasy fiskalne w Uberze. Płatność także gotówką

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kasy fiskalne w Uberze. Płatność także gotówką.

Kierowcy Ubera zaczną wyposażać swoje pojazdy w kasy fiskalne. Oznacza to, że za przejazd będziemy mogli zapłacić nie tylko kartą podpiętą do aplikacji, ale także gotówką. U warszawskich kierowców Ubera kasy fiskalne mają pojawiać się już od dzisiaj.

V Posiadacze Bitcoina już nie będą anonimowi

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Posiadacze Bitcoina już nie będą anonimowi.

Ministerstwo Finansów pracuje nad nowymi przepisami, w myśl których giełdy kryptowalut mają podlegać pod regulacje dotyczące przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i finansowania terroryzmu. Chodzi o wdrożenie unijnej dyrektywy AMLD IV.