Diners Club otrzymał pozytywną decyzję NBP – ma zgodę na prowadzenie schematu płatniczego. Jak reforma emerytalna i PPK mają się do branży fintech? Wielka Brytania przykładem. Polskie IKO najlepszą bankową aplikacją mobilną na świecie. UberEats już dostępny dla mieszkańców Krakowa. Testujemy aplikację Scan&Go od Carrefoura.

I Diners Club z licencją na prowadzenie schematu płatniczego

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Diners Club z licencją na prowadzenie schematu płatniczego.

Wydawca prestiżowych kart kredytowych Diners Club Polska otrzymał pozytywną decyzję Prezesa NBP i tym samym dołączył do elitarnego grona firm prowadzących schematy płatnicze.

II Reforma emerytalna szansą dla fintechów. UK przykładem

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Reforma emerytalna szansą dla fintechów. UK przykładem.

W miniony czwartek rząd przedstawił projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, które mają zrewolucjonizować polski system emerytalny. Rozwiązanie jest wzorowane na reformie rodem z Wielkiej Brytanii. Podczas dzisiejszego spotkania w brytyjskiej ambasadzie, przedstawiciele fintechu Smart Pension opowiadali o swoim rozwiązaniu.

III Polskie IKO najlepszą bankową aplikacją mobilną na świecie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polskie IKO najlepszą bankową aplikacją mobilną na świecie.

Aplikacja IKO znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu brytyjskiego magazynu Retail Banker International. Apka PKO Banku Polskiego uzyskała wynik 4.8/5, wyprzedzając takich gigantów jak Bank of America, Capital One, czy JP Morgan.

IV UberEats debiutuje w Krakowie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – UberEats debiutuje w Krakowie.

UberEats startuje w Krakowie. Tym samym stolica Małopolski jest trzecim miastem w Polsce, w którym wystartowały dostawy od Ubera. Wcześniej w lutym 2017 roku system ruszył w Warszawie, a we wrześniu 2017 w Poznaniu.

V Mój Carrefour – test Scan&Go

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Mój Carrefour – test Scan&Go.

Do drobnych zakupów Scan&Go z aplikacji Mój Carrefour jest idealnym rozwiązaniem, bo rzeczywiście zyskuje się sporo czasu przy kasie. Jednak w przypadku wyprawy po większe zaopatrzenie konieczne jest posiadanie wprawy i dyscypliny w skanowaniu produktów. Trzeba też pamiętać o naładowaniu telefonu, bo w ciągu godziny zakupów można stracić całkiem sporo „baterii”.