Polska wyróżniona przez Komitet Bazylejski – jako kraj wspierający fintechy. Ministerstwo Cyfryzacji prezentuje nową usługę w ramach CEPIK 2.0. Aktualizacja od Apple już dostępna. Rozwiązuje problem bomby tekstowej. KNF ostrzega dziennikarzy – uważajcie co piszecie. Google Pay już dostępne. Co z użytkownikami Android Pay?

I Polska w gronie krajów najbardziej wspierających fintechy

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polska w gronie krajów najbardziej wspierających fintechy.

Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego opublikował raport na temat nadzorów finansowych i ich stosunku do fintechów. Polska znalazła się w ścisłej czołówce krajów, które wspierają rozwój branży. Wszystko dzięki Innovation Hub od Komisji Nadzoru Finansowego.

II Nowa usługa w ramach CEPiK 2.0

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Nowa usługa w ramach CEPiK 2.0.

Ministerstwo Cyfryzacji otwiera swoje bazy danych. W ramach modernizacji systemu CEPiK 2.0 resort przygotował usługę „Mój Pojazd”, dzięki której kierowcy będą mieli dostęp do informacji o swoim samochodzie – tych gromadzonych w ramach Centralnej Ewidencji Pojazdu. Jedyny warunek to posiadanie Profilu Zaufanego (eGO).

III Aktualizacja od Apple już dostępna. Rozwiązuje problem bomby tekstowej

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Aktualizacja od Apple już dostępna. Rozwiązuje problem bomby tekstowej.

Użytkownicy sprzętu Apple mogą już pobrać aktualizację iOS 11.2.6, która rozwiązuje problem uciążliwej bomby tekstowej z zeszłego tygodnia. Pewnie część czytelników się rozczaruje, ponieważ wysyłając hinduski znak można było zrobić psikusa znajomym. Pobranie aktualizacji toApple uniemożliwi. Komplet łatek to iOS 11.2.6, macOS 10.13.3, tvOS 11.2.6 i watchOS 4.2.3.

IV KNF ostrzega dziennikarzy. Uważajcie co piszecie

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – KNF ostrzega dziennikarzy. Uważajcie co piszecie.

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała komunikat, w którym ostrzega przed publikowaniem rekomendacji inwestycyjnych. Komunikat dotyczy także dziennikarzy. KNF chce skończyć z fake newsami dotyczącymi strategii inwestycyjnych. Czy tylko o to chodzi?

V Google Pay już dostępne. Co z użytkownikami Android Pay?

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Google Pay już dostępne. Co z użytkownikami Android Pay?.

Google od jakiegoś czasu pracuje nad dostarczeniem użytkownikom nowych wygodnych metod płatności. Właśnie wypuścili aplikację Google Pay, która zastąpi dobrze znany użytkownikom Android Pay. Nie jest to zaskoczenie – firma zapowiadała to już wcześniej, ale dzisiaj słowo ciałem się stało – wszystkie usługi płatnicze od Google będą działać pod brandem Google Pay.