Petro – kryptowaluta Wenezueli jest już dostępna w przedsprzedaży. Wykryto poważną lukę w zabezpieczeniach uTorrenta. Polskie innowacje na celowniku Szwajcarów. Firmowe konto w Banku Millennium można założyć online – za pośrednictwem serwisu Millenet. Orange podzieliło się wynikami finansowymi za IV kwartał 2017 roku. Strata jest duża, ale wizje na przyszłość nie najgorsze.

I Kryptowaluta Wenezueli dostępna w przedsprzedaży

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kryptowaluta Wenezueli dostępna w przedsprzedaży.

Wczoraj rozpoczęła się przedsprzedaż Petro – rządowej kryptowaluty Wenezueli, która ma pomóc w ominięciu sankcji USA. Obecnie wyemitowano 82 miliony tokenów. Petro działa na blockchainie Ethereum. Prezydent Nicolas Maduro (zdjęcie powyżej) zapowiedział, że za około miesiąc planuje przeprowadzić ICO. Czy chodzi tylko o sankcje ze strony Stanów Zjednoczonych?

II uTorrent stał się niebezpieczny

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – uTorrent stał się niebezpieczny.

Wykryto dużą wadę w programie uTorrent. Z powodu luki w zabezpieczeniach haker może włamać się na sprzęt użytkownika i wykorzystać jego komputer na przykład do kopania Bitcoina.

III Polskie innowacje na celowniku Szwajcarów

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polskie innowacje na celowniku Szwajcarów.

Szwajcarzy widzą duży potencjał na polskim rynku innowacji. Pomimo rosnących kosztów pracy wciąż jesteśmy atrakcyjnym celem do lokowania kapitału. Polski sektor fintech potrzebuje zastrzyku gotówki, bo bez kapitału nie uda nam się zbudować rozwiązań o globalnym zasięgu.

IV Konto firmowe założysz online w Banku Millennium

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Konto firmowe założysz online w Banku Millennium.

Klienci indywidualni Banku Millennium, którzy prowadzą działalność gospodarczą, mogą teraz założyć konto firmowe online, za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Millenet. Do otwarcia konta wystarczy numer NIP – dane firmy zaciągają się automatycznie z bazy CEIDG, a umowa podpisywana jest przez klienta hasłem SMS.

V Duża strata Orange, ale pozytywne wizje na przyszłość

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Duża strata Orange, ale pozytywne wizje na przyszłość.

W IV kwartale 2017 roku Orange odnotowało 198 milionów skonsolidowanej zł straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej. W IV kwartale 2016 roku strata wyniosła 1 898 miliona złotych. Jakie są wizje na przyszłość firmy? I dlaczego jest to ważne dla fintechów?